رئیس علوم پزشکی: پنج‌ بیمار کرونایی در قم جان باختند

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در ۲۴ ساعت گذشته پنج بیمار کرونایی در استان که نتیجه آزمایش آن‌ها مثبت بود جان خود را از دست دادند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، قم محمدرضا قدیر روز دوشنبه در تبیین آخرین وضعیت کرونا در این استان اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به سوم شهریورماه ۸۱ تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم موردپذیرش قرار گرفتند.

وی ۵۱ مورد بستری جدید در بخش‌های مختلف مراکز درمانی تحت اورژانس بیمارستان را مورد اشاره قرار داد و گفت: از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند، ۳۰ تَن ترخیص شدند.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۳۸۳ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های قم بستری می‌باشند که حال ۶۶ تَن آن‌ها وخیم است.

 ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =