دو تن از فرماندهان انصار الله به شهادت رسیدند

تهران - ایرنا- جنبش انصار الله یمن روز دوشنبه از شهادت دو تن از فرماندهان خود در جریان درگیری با نیروهای دولت مستعفی این کشور در استان مرزی الجوف در نزدیکی مرز مشترک یمن و عربستان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، حسین العزی، معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن امروز با انتشار توییتی از شهادت سرلشکر «عزی صلاح مطلق دحوة»، رئیس ستاد منطقه نظامی ششم وابسته به وزارت دفاع در صنعاء ، سرلشکر «روح الله زید علی مصلح» و فرزند یکی از موسسان گروه انصار الله خبر داد.

وی که ریاست اداره روابط خارجی دولت نجات ملی یمن را نیز برعهده دارد نتصاویر این دو فرمانده بلند پایه را منتشر کرد که در درگیری ها با ارتش طرفدار دولت مستعفی و فراری «عبدربه منصور هادی» به شهادت رسیدند.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۱۳۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن به‌عنوان فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس ‌جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده‌خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.

نیروهای جنبش انصارالله بعد از آغاز حملات کشورهای عضو ائتلاف ضربات کوبنده ای را متوجه آنها کرده اند و همین حملات موجب شده است تا از بین کشورهای ائتلاف مزبور اکنون فقط عربستان باقی بماند و مابقی آنها از ائتلاف خارج شدند.

عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر، کویت و بحرین، مراکش، مصر، اردن ، سودان و سومالی از اعضای این ائتلاف بودند که هر کدام به دنبال ادامه درگیری ها و مقاومت مردم یمن مجبور به خروج از ائتلاف شدند.

جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبرو کرده است، به‌گونه‌ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را بزرگ‌ترین فاجعه انسانی نامید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =