حمایت دادگستری آذربایجان‌غربی از آمران به معروف و ناهیان از منکر

ارومیه- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب ارومیه گفت: دستگاه قضایی در استان، از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت قضایی و قانونی را داشته است و با مظاهر فساد و بر هم زنندگان نظم اجتماع برخوردهای قانونی و قضایی را انجام می‌دهد.

مصطفی حبیبی روز دوشنبه در جلسه تبیین ظرفیت‌های حقوقی قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر اظهار داشت: مراتب امر به معروف و نهی از منکر شامل قلبی، زبانی، نوشتاری، و عملی ااست که در قوانین هم این امر تصریح شده و اگر به این مراتب اقدام شود، قانون و دستگاه قضایی هم از آن حمایت قاطع خواهد کرد.

وی افزود: محرم امسال می‌توان تهدید کرونا را تبدیل به یک فرصت کرد و نباید مراسم عزاداری محرم تحت تاثیر کرونا فراموش شود.

دادستان عمومی و انقلاب ارومیه بیان کرد: در این برهه که امکان حضور در محافل عزاداری بسیار محدود است، می‌توان شعائر ماه محرم را به گونه‌ای دیگر ارج نهاد و تزئین محلات و کوی و برزن به نام مقدس شهدای کربلا از جلوه‌های زیبای ارزشگذاری به محرم است. 

حجت الاسلام بهنام دلریش، دبیر ستاد امر به معرف و نهی از منکر آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه گفت: باید همه دستگاه‌ها و مردم در کنار هم باشند و در این راه حمایت قضایی از آمران و ناهیان بسیار موثر است.

در ادامه این جلسه اعضای شرکت کننده در جلسه به بحث و تبادل نظر درخصوص تبیین ظرفیت‌های حقوقی قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر پرداختند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =