هفته دولت ۷۵ طرح کشاورزی در استان تهران افتتاح می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: همزمان با هفته دولت، ۷۵ طرح کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۶۱۰ میلیارد تومان در مناطق مختلف استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

کریم ذوالفقاری روز دوشنبه در حاشیه افتتاح طرح‌های مربوط به هفته دولت شهرستان ورامین که با حضور استاندار تهران انجام شد به خبرنگار ایرنا گفت: بخش کشاورزی مفتخر است که با وجود افتتاح ده‌ها طرح کشاورزی در هفته جهاد، همزمان با هفته دولت نیز ده‌ها طرح در حوزه‌های مختلف را افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌دهد.
وی اظهار کرد: این طرح‌ها در حوزه‌های مختلف زراعت، دامپروری، صنعت مرغ و طیور، آبیاری نوین و کشت گلخانه‌ای با استفاده از اعتبارات دولتی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اجرا و افتتاح شده است.
وی افزود: امسال در هفته دولت، ۷۵ طرح کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۶۱۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد که با افتتاح این طرح‌ها، برای ۴ هزار و ۱۴۵ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم، شغل ایجاد شده و بیش از ۲۳ هزار تن به تولیدات حوزه کشاورزی استان تهران افزوده می‌شود.
ذوالفقاری سهم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را ۵۵۲ میلیارد تومان، سهم تسهیلات بانکی را ۳۰ میلیارد تومان و اعتبارات دولتی طرح‌های کشاورزی هفته دولت امسال را ۲۹ میلیارد تومان اعلام کرد.
وی در خصوص طرح‌های کشاورزی شهرستان ورامین گفت: واحد مرغ تخم‌گذاری که امروز به بهره‌برداری رسید، در زمینی به مساحت ۳۰ هزار مترمربع با ظرفیت ۱۳۰ هزار قطعه مرغ با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد تومانی احداث شده و توان تولید سالانه ۲ هزار و ۷۰۰ تن تخم‌مرغ را دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اظهار کرد: با بهره‌برداری از این طرح مهم، علاوه بر افزایش توان تولید تخم مرغ در استان تهران برای ۶۵ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد می‌شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =