تنها پنج درصد روستاهای رامشیر خوزستان با تانکر آبرسانی می‌شوند

اهواز-ایرنا- رییس اداره آب‌وفاضلاب شهرستان رامشیر گفت:پنج درصد روستاهای رامشیر به وسیله تانکر آبرسانی می‌شوند و مابقی روستاها مشکلی در تامین آب شرب ندارند.

حسن حسنی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا درخصوص مشکل آب شرب روستاهای رامشیر بیان کرد: پیش از ادغام شرکت آب و فاضلاب روستایی و شهری در شهرستان رامشیر، حدود ۱۲ روستا مشکل آب شرب داشتند که این مساله در دست پیگیری قرار گرفت.

وی افزود: تنها پنج درصد روستاهای این شهرستان به دلیل فاصله زیاد از شبکه توزیع آب، به وسیله تانکر آبرسانی می‌شوند، جمعیت ساکن در این روستاها اگرچه زیاد نیست اما به دلیل دامدار بودن ساکنان، روزانه به وسیله تانکرهای سپاه پاسداران، شرکت نفت و شرکت آبفا به این مناطق آبرسانی می‌شود.

حسنی یادآور شد: یک خط انتقال، آب شرب را از سمت رامهرمز به روستاهای غیزانیه هدایت می‌کند و در بین مسیر به بخشی از روستاهای رامشیر آب می‌رساند.

وی بیان کرد: برای توسعه کمی و کیفی آب شرب روستاهای رامشیر برنامه‌ای در سه فاز تعریف شده که در صورت اجرایی شدن دیگر نیاز به استفاده از خط انتقال آب روستاهای رامشیر نیست.

مدیر شرکت آبفای رامشیر با اشاره به اینکه درحال حاضر مشکلی در تامین آب شهری و روستایی این شهرستان وجود ندارد اظهار داشت: آب شهری شهرستان رامشیر از طریق شرکت جنوب شرق و آب روستایی نیز از طریق تاسیسات مشراگه تامین می‌شود.

پیش از این ساکنان برخی روستاهای شهرستان رامشیر که از تاسیسات مشراگه آب دریافت می کردند از قطعی آب و شکستگی خطوط انتقال آب گله داشتند اما به گفته حسنی این شکستگی مربوط به خطوط انتقال آب شرکت نفت است که توسط گله‌داران انجام می‌شود. خطوط انتقال آب روستاهای تحت پوشش شرکت آبفای رامشیر از نوع پلی اتیلن بوده و در زیر زمین جاگذاری شده‌اند.

رامشیر در ۷۵ کیلومتری شرق اهواز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =