۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۳
کد خبرنگار: 1171
کد خبر: 83920908
۰ نفر

برچسب‌ها

٢۵ طرح بخش کشاورزی در زابل افتتاح شد

زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی زابل گفت: ٢۵ پروژه در زیر بخش‌های دام وطیور، باغبانی و آب و خاک امروز/ دوشنبه/ گرامیداشت هفته دولت در بخش مرکزی این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

سید رضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: برای اجرای این طرح‌ها حدود پنج میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی هزینه شده است.

وی افزود: با راه‌اندازی این طرح‌ها زمینه اشتغال ٢٧ نفر بطور مستقیم و ٢۴۵ نفر بطور غیر مستقیم در زابل فراهم شده است.

به گفته رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان ۲۰۸طرح بخش کشاورزی این استان با اعتبار ۹۶۹میلیارد و ۱۸۷میلیون ریال به مناسبت هفته دولت آماده بهره‌برداری است.

محمد علی نیکبخت اظهارداشت:۲۳پروژه بهبود تولیدات دامی، ۲۷پروژه بهبود تولیدات گیاهی، ۱۱۷ پروژه آب و خاک و امور فنی مهندسی، ۲۴ پروژه امور عشایری، پنج طرح منابع طبیعی و آبخیزداری، ۱۱ طرح شیلات آب‌های داخلی و یک پروژه شیلات آب‌های آزاد طرح‌های افتتاحیه بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان ویژه هفته دولت را تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: با افتتاح این طرح‌ها برای ۲ هزار و ۵۹۲ نفر شغل دائم و حدود ۴۲ هزار نفر نیز در سیستان و بلوچستان شغل موقت ایجاد می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اجرای ۶٠٠ هکتار سیستم‌های نوین آبیاری، مرمت و بازسازی ٢٣رشته قنات، حفر و تجهیز ۴٠ حلقه چاهک کشاورزی، راه‌اندازی واحدهای پرورش گاو شیری، شترمرغ، اصلاح و نوسازی باغات میوه‌های گرمسیری و ساخت اسکله موج شکن بندر صیادی تنگ را از مهمترین پروژه‌های هفته دولت امسال در این استان برشمرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =