تامین زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی نیازمند اعتبار است

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: تامین زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی نیازمند اعتبار است که در تامین آن پیگیری‌های لازم صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا ، محمد اهلی روز دوشنبه در بازدید از پروژه‌های در دست اجرای بهسازی شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل مساحت شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل را بیش از ۷۰۰ هکتار ذکر کرد و افزود: بیش از ۵۰ درصد از زمین‌های مورد تملک شده در استان مختص شهرک صنعتی اردبیل۲ می‌باشد که این امر از لزوم توجه ضروری به توسعه این شهرک دارد.

وی با بیان اینکه از ۷۰۰ هکتار موجود در شهرک صنعتی ۲ اردبیل، ۴۰۰ هکتار به سرمایه‌گذاران واگذار شده است، اظهارداشت: ۳۰۰ هکتار باقیمانده بدون زیرساخت بوده که تکمیل آن نیاز به اعتبارات عمرانی و ملی دارد.

وی از لزوم توجه هر چه بیشتر به شهرک های صنعتی استان خبر داد و اظهارداشت: با گذشت زمان، زمین‌های قابل واگذاری به سرمایه‌گذاران در شهرک صنعتی اردبیل۲ و سایر شهرک‌های صنعتی استان در شرف اتمام بوده که این امر ممکن است در آینده پیامدهایی را از قبیل ناتوانی در تامین زمین موردنیاز سرمایه‌گذاران در استان بدنبال داشته باشد.

او اظهارامیدواری کرد تا با تکمیل زیرساخت در شهرک‌های صنعتی، شاهد حضور سرمایه‌گذاران بیشتری در شهرک ها و نواحی صنعتی استان باشیم.

اهلی بیان کرد: عملیات اجرای بهسازی معابر و خیابان های شهرک صنعتی ۲ در چندین فاز مختلف آغاز شده که با اجرای آن، روند تردد صاحبان کار تسهیل خواهد شد.

وی افزود: اصلاح و مرمت خیابان‌های شهرک صنعتی با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال آغاز شده و تلاش می‌شود با جذب اعتبارات سفر ریاست‌جمهوری و استانی، بهسازی معابر و زیرساخت‌های این شهرک شتاب گیرد.

اهلی فرسودگی و نیاز به ترمیم معابر و تاسیسات شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل را یکی از چالش‌های مهم این شهرک دانست و گفت: شهرک صنعتی ۲ به عنوان بزرگترین و مهم‌ترین شهرک صنعتی استان اردبیل، با اعتباری بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال برای توسعه و بهسازی زیرساخت‌های خود نیاز دارد که تامین این میزان اعتبار در حد توان شرکت شهرک‌های صنعتی نخواهد بود.

استان اردبیل دارای ۲۱ شهرک و ناحیه صنعتی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =