معاون وزیر: سربازان فعال در سمن‌های جوانان، امریه ۶ ماهه دریافت می‌کنند

مهاباد- ایرنا- معاون وزیر و مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: سربازان عضو سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان می‌توانند برای شرکت در کارهای عام‌المنفعه ۶ ماه آخر خدمت را در تشکل‌های خود خدمت کنند.

سجاد سالک روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با موافقت مقام معظم رهبری و هماهنگی با ستاد کل نیروهای مسلح ۶ ماه پایانی خدمت سربازی اعضای سازمان‌های مردم نهاد جوانان در همان تشکل‌ها انجام می‌شود.

وی ادامه داد: سربازان مشمول برای استفاده از این طرح می‌توانند با مراجعه به سایت http://msy.gov.ir ضمن ثبت نام، درخواست تقاضا برای امریه ۶ ماه آخر خدمت خود در راستای خدمت‌رسانی به مردم را ثبت کنند.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح این است که فعالیت مفید جوانان در سمن‌های مردم نهاد جوانان به دلیل سربازی متوقف نشود و جوانان در طول خدمت نیز بتوانند در بخش نهادهای مردمی فعال باشند.

"سالک"، در خصوص اقدامات سازمان‌های مردم نهاد به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در کشور اظهار داشت: با شیوع این بیماری بیش از ۷۰۰ سمن‌ (سازمان‌های مردم نهاد) با توجه به رسالت اصلی در خصوص کاهش درد و رنج و خدمتگزاری به جامعه به کمپین «کرونا را شکست میدهیم» پیوستند.‌

وی اضافه کرد: این سمن‌ها و اعضای آن در امر پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، تامین اقلام بهداشتی، و توزیع با کمیته‌های مردمی ستاد مبارزه با کرونا همکاری و مشارکت بسیار خوبی داشتند.

سالک اظهار داشت: از وجود این سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد همچنین در دستیابی به برخی اقلام بهداشتی و درمانی در حواشی شهرها و برخی نقاط محروم که توزیع این اقلام در آن ضروری بود  نیز استفاده شد.

همزمان با دومین روز از هفته دولت چهار طرح عمرانی، فرهنگی، ورزشی و آموزشی با حضور مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و جوانان، معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی و جمعی از مسولان این شهرستان به بهره‌برداری رسید. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =