شور و شعور حسینی در عزاداری محرم در کنار هم هستند

اردبیل _ ایرنا _ رییس اداره تبلیغات اسلامی خلخال گفت: با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر جامعه لازم است که شور و شعور حسینی در برگزاری آیین‌ها و مراسم عزاداری محرم امسال در کنار هم باشند.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام احمد شاد روز دوشنبه در جمع هیات‌های مذهبی و اعضای هیات امنای مساجد خلخال افزود: محرم امسال میدان امتحان و آزمایش عزاداران واقعی ، قانونمند ، اهل تقوا و با ایمان  امام حسین (ع) است.

وی اظهارداشت: اگر در جریان عزاداری امام حسین (ع) ، شور حسینی در کنار شعور حسینی باشد ثمره فراوانی دارد و می‌توان گفت اهداف عزاداری واقعی صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام شاد گفت: عزاداری ماه محرم حرارتی است که در قلب عاشقان حضرت ابا عبدالله امام حسین (ع) قرار داشته و این حرارت از سوی عزاداران واقعی آن حضرت باید مدیریت شده و تبدیل به شور و شعور حسینی شود.

وی افزود: مجوز و ثبت‌نام در سامانه برای برگزاری مراسم عزاداری هیات‌های مذهبی شناسنامه‌دار و یا فاقد شناسنامه با هدف نظم‌دهی و پشتیبانی انتظامی و امنیتی از دسته‌های عزاداری و حفظ سلامت عزاداران با اجرا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا صادر می‌شود.

رییس اداره تبلیغات اسلامی خلخال با بیان اینکه هیچ گونه مجوزی برای برگزاری مراسم شاه حسین در محرم امسال صادر نمی‌شود ، اظهارداشت :از برگزاری مراسم عزاداری خودجوش و خارج از دستورالعمل ستاد ملی کرونا باید خودداری شود. 

حجت‌الاسلام شاد تشریح کرد: در شرایط کرونایی عزاداری‌های پرازدحام آسیب‌زا و خطرآفرین برای عزاداران و تماشاگران مراسم خواهد بود.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =