پنج برنامه "آوای ورزش در همسایگی" در اردبیل برگزار شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: تاکنون پنج برنامه ورزشی آوای ورزش در همسایگی در نقاط مختلف این استان برگزار شده است.

به گزارش ایرنا ، سجاد انوشیروانی روز دوشنبه افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در جامعه و کم‌تحرکی مردم طرح "آوای ورزش در همسایگی" با هدف فراهم کردن بستر ورزش در جامعه اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: طرح "آوای ورزش در همسایگی" با همکاری هیات ورزش‌های همگانی استان در مجتمع‌های مسکونی اردبیل در راستای پویایی و نشاط در بین خانواده‌ها برگزار می شود.

وی توسعه سلامت جسمانی افراد با ورزش، تقویت سیستم ایمنی در شرایط بیماری فراگیر، تقویت تاب‌آوری افراد در شرایط بحران، افزایش انسجام اجتماعی با محوریت تمرینات محلی و کاهش خطر با فراهم کردن فضای ورزشی برای افراد علاقه‌مند را از جمله اهداف اجرای این طرح ذکر کرد.

وی با بیان اینکه این طرح اثرگذار در سلامت مردم بعد از دهه اول ماه محرم و تا پایان شهریورماه در نقاط مختلف استان اجرا خواهد شد، اظهارداشت: امیدواریم مردم و ورزشکاران از این طرح استقبال خوبی کنند.

انوشیروانی اضافه کرد: در شرایط کرونایی با ایجاد مکانی مناسب در سالن ورزشی رضازاده برای تمرینات مجازی اداره کل ورزش و جوانان و هیات ورزش همگانی تاکنون بیش از ۳۰ برنامه مجازی در رشته‌های مختلف ورزشی از جمله پلاتیس، تی آرایکس، جامپینگ، لیوان چینی، بارپی ولانج، فریزبی، برنامه‌های ویژه مادر و فرزند، انجام حرکات ورزشی با باند کشی، کراس فیت، یوگا و ایروبیک تهیه و در فضای مجازی منتشر کرده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل ادامه داد: تمامی آحاد مردم بویژه نوجوانان و جوانان می‌توانند با تماشای این فیلم‌های آموزشی به راحتی در خانه ورزش کنند و این فیلم‌ها در شناسایی استعدادهای ورزشی موثر خواهد بود.

او گفت: مسابقات مجازی هم در رشته‌های مختلف ورزشی از جمله توسط هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی در چهار رشته ورزشی، هیات انجمن‌های ورزشی در هشت رشته ورزشی، هیات ووشو، هیات تکواندو و سایر هیات‌های ورزشی استان برگزار شده و این روند ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه بسط و توسعه ورزش همگانی از اولویت‌های متولیان ورزش استان است، اظهارداشت: ایجاد فضای مناسب ورزشی باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش نشاط اجتماعی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =