سامانه مکان محور فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان تهران راه اندازی می‌شود

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به لزوم احصا فرصت‌ها و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری از راه اندازی سامانه مکان محور فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان تهران خبر داد.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام روز دوشنبه استانداری تهران، حشمت الله عسگری در جلسه معرفی سامانه مکان محور فرصت های سرمایه گذاری با اشاره به هدف این سامانه اظهار داشت: با هدف تسریع در توسعه فعالیت های سرمایه گذاری در استان تهران سامانه پشتیبان تعمیم مکانی طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری تهیه می شود.

وی ادامه داد: در این سامانه قابلیت های سرمایه گذاری در کنار محدودیت های سرمایه گذاری لحاظ شده و بر مبنای لایه های GIS زمینه های ممکن برای سرمایه گذاری آتی مشخص خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران عنوان کرد: با این اقدام ضمن جلوگیری از سردرگمی سرمایه گذاران، زمینه تسریع در فرآیند صدور مجوز فراهم می شود، ضمن اینکه پهنه بندی سرمایه گذاری های آتی در بخش های کشاورزی، صنعتی و گردشگری مشخص می شود.

عسگری گفت: با توجه به اینکه این سامانه مبنای تصمیم گیری قرار می گیرد، همکاری و تعامل دستگاه های مرتبط جهت ارتقا عملکرد سامانه ضروری است، که به سبب اهمیت سامانه این موضوع در جلسه شورای برنامه ریزی نیز مطرح خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با سنجش و پایش این طرح و با حمایت از پیشبرد این روند، زمینه راه اندازی سامانه مزبور تا پایان سال جاری فراهم می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =