افزایش ۸۷ درصدی تولید میعانات گازی پارس جنوبی

تهران - ایرنا - مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: در دولت های یازدهم و دوازدهم میزان تولید میعانات گازی در پارس جنوبی بیش از ۸۷ درصد افزایش یافته است که با راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس این افزایش تولید دستاورد مهمی برای کشور محسوب می‌شود.

«هادی هاشم زاده فرهنگ» در هفته دولت در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا ،  با بیان اینکه توسعه پارس جنوبی هم اکنون نیز در حال انجام است، گفت: پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، به‌عنوان نخستین پالایشگاه طراحی شده بر اساس خوراک میعانات گازی با ظرفیت ۳۶۰ هزار بشکه در روز شامل واحدهای تقطیر، تصفیه گاز مایع، تبدیل کاتالیستی، تصفیه نفتا، ایزومریزاسیون، تصفیه نفت سفید و نفت گاز با هدف تولید بنزین، گازوییل، گاز مایع و سوخت جت در کنار پالایشگاه نفت بندرعباس ساخته شده‌است.

بر پایه این گزارش؛ خوراک مورد نیاز این پالایشگاه با یک خط لوله به طول بیش از ۴۸۵ کیلومتر از پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی تأمین می‌شود.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی در ادامه همچنین از افزایش ۹۹ درصدی تولید گوگرد خبر داد و گفت: این افزایش نیز در مصارف مختلف و صادرات اهمیت فراوانی دارد.

به گزارش ایرنا، توسعه پارس جنوبی در سال‌های اخیر دستاوردهای فراوانی برای کشور داشته است که افزایش تولید میعانات در کنار توسعه سایر بخش‌های صنعت نفت باعث رشد چشمگیر محصولات مختلف و سودآوری فراوان در این صنعت شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha