۶۷ طرح خدماتی و عمرانی در کردستان به بهره برداری رسید

سنندج - ایرنا - همزمان با هفته دولت ۶۷ طرح خدماتی، عمرانی و سرمایه گذار با سرمایه گذاری بیش از ۲۵۱ میلیارد ریالی در شهرستان‌های بانه، سروآباد، دیواندره و سقز به بهره برداری رسید.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، همزمان با ایام گرامیداشت هفته دولت ۶ طرح عمرانی، ‌کشاورزی و خدماتی در شهرستان سروآباد با اعتباری بیش از ۲۲ میلیارد ریال افتتاح شد.

فرماندار سروآباد روز دوشنبه در حاشیه افتتاح این طرح ها اظهار داشت:‌ به مناسبت هفته دولت ۲ طرح کشاورزی شامل طرح توسعه باغات روستای احمدآباد و مجتمع آبیاری قطره ای باغات روستای تفلی با اعتباری بیش از ۱۴ میلیارد ریال افتتاح شد.

یوسف باشی افزود: این ۲ طرح در زمینی به مساحت ۵۴ هکتار مربع اجرا شده و برای بیش از ۱۰۰ خانوار ایجاد اشتغالزایی کرده که گونه‌های کشت شده در این باغات انگور و بادام بوده و در سطح ۳۸ هکتار از این باغات نیز یونجه کشت شده است.

 وی یادآور شد: افتتاح خانه محرومین در روستای آلمانه بخش مرکزی با اعتباری بیش از یک میلیارد ریال به همت یک خیر تهرانی که توسط کمیته امداد امام (ره) شهرستان انجام شده بود از دیگر طرح هایی بود که افتتاح شد.

فرماندار سروآباد اضافه کرد: برق رسانی و اصلاح شبکه فشار ضعیف برق روستایی در روستای دزلی بخش مرکزی سروآباد از دیگر طرح هایی بود که در دومین روز از هفته دولت در شهرستان سروآباد به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: کلنگ احداث کوچه باغ فرهنگیان توسط شهرداری سروآباد در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع نیز به زمین زده شد.

باشی تاکید کرد:‌ برای اجرای این طرح که هم اکنون ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد در مجموع اعتباری بالغ بر ۲۳ میلیارد ریال نیاز بوده بیشتر از محل  اعتبارات استانی تامین می‌شود.

در هفته دولت که از دوم تا هشتم شهریور است ۲۷ پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتباری بیش از ۱۴۶ میلیارد ریال در شهرستان سروآباد به بهره برداری می رسد.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

چهار  طرح خدماتی و ورزشی در بانه به بهره برداری رسید

همزمان با هفته دولت در شهرستان بانه سه طرح تجهیز خانه ورزش روستای کریم آباد، گاز رسانی به روستای بادمجان و کانی پری و ساماندهی آب های سطحی روستای بادمجان سنگ فرش معابر روستای گوزله و سرداو به بهره برداری رسید.

رییس اداره ورزش و جوانان بانه در آیین بهره برداری از طرح تجهیز خانه ورزش روستاها گفت: امسال چهار خانه ورزش روستایی در روستاهای کانی گویز، کریم آباد، کوخ شیخ الاسلام و بژی به بهره برداری می‌رسد که برای هر خانه ورزشی ۱۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات اداره ورزش و جوانان هزینه شده است.

جلال مرادی با اشاره به اهمیت ورزش روستای افزود: ضروری است که خانه ورزش در همه روستاها تجهیز شود در هر روستایی که فضای مناسب برای تجهیز خانه روستایی فراهم شود.

وی اظهار داشت: وسایل یک خانه ورزش روستای شامل میز پینگ پنگ، پایه دارت، میز شطرنج، تشک تار تارنی، فوتبال دستی است که فضای ۶۰ متر مربعی برای خانه ورزش روستای نیاز است.

رییس شرکت گاز بانه نیز در بهره برداری از طرح گازرسانی روستای بادمجان و کانی پری بخش ننور با بیان اینکه قبل از هفته دولت ۱۴۴ روستای بانه از خدمت گاز برخوردار بودند، گفت: همزمان با این هفته، چهار روستا به شبکه گازرسانی متصل شدند که در مجمع ۱۴۸ روستا و ۲۸ کوخ شهرستان از نعمت گاز برخوردار هستند.

کمال رضایی افزود: امسال به مناسبت هفته دولت چهار روستا و چهار واحد صنعتی از نعمت گاز برخوردار شدند که برای این واحدهای صنعتی ۲۸ میلیارد ریال و برای روستای کانی پری و بادمجان بخش ننور ۱۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت گاز هزینه شده که ۲۵ خانوار این ۲ روستا از نعمت گاز برخوردار شدند.

بخشدار ننور هم در مراسم بهره برداری از سنگ فرش معابر روستای گوزله و سرداو گفت: یک هزار و ۳۰۰ متر مربع سنگ فرش معابر و ۲۵۰ متر دیوار حائل و آبرهه فصلی اجرایی شده که هزینه اجرای این طرح ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده که از محل اعتبارات دهیاری ها و بخشداری ها و مشارکت های مردمی تامین شده است.

سید عارف رحمانی افزود: در چهار کوخ شهرستان بانه شبکه جمع آوری فاضلاب خارج از محدوده اجرا شده که برای اجرای این طرح ها یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی افزود: برای اجرای طرح ساماندهی آب های فصلی روستای بادمجان نیز یک میلیارد ۵۵۰ میلیون ریال هزینه شده و ۵۰ متر طرح ساماندهی آب های فصلی اجرا شده است.

۵۳ طرح در دیواندره به بهره برداری رسید

به مناسبت هفته دولت  ۲۰ پروژه عمرانی و خدماتی در شهرستان دیواندره با اعتبار ۷۳ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

این پروژها شامل جایگاه تک منظوره گازوییل و بنزین هه وتو در شهرزرینه با اعتبار ۲۶ میلیارد ریال با اشتعال زایی پنج نفر با سهمیه ۹هزارلیتربنزین و۴۵هزار لیترگازوییل در روز است.

افتتاح ۱۶ پروژه دهیاری بخش کرفتو به صورت نمادین در روستای یوزباشکندی بخش کرفتو شامل جدول گذاری، سنگ فرش، فاضلاب ساماندهی آب‌های سطحی با اعتبار هشت میلیارد و ۳۹۰ میلیون ریال و افتتاح نیروگاه خورشیدی پنج کیلو واتی روستایی کسنزان با اعتبار ۵۲۰ میلیون ریال از منابع توسعه پایدارروستایی کمیته امداد از دیگر طرح‌های افتتاح شده در این شهرستان است.

بهره برداری از ۳۳ سازه پروژه آبخیزداری وابخوانداری حوزه کرفتودرمساحت ۱۴ هزار و ۲۴۹ هکتار با حجم عملیات هشت هزار و ۴۶۴ مترمکعب با اعتبار ۳۴  میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی از دیگر طرح‌های افتتاح شده این شهرستان است.

شرکت تعاونی پرورش ماهی قزل آلا از دیگر طرح‌های افتتاح شده شهرستان بوده در زمینی به مساحت ۶۰۰ مترمربع با اعتبار چهار میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال با ظرفیت ۱۵تن ماهی در هردوره برای ۲۱ نفرعضو شرکت تعاونی بصورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.

چهار طرح صنعتی با سرمایه گذاری ۸۵ میلیارد ریال در سقز افتتاح شد

این طرح ها، شامل راه اندازی خط پنجم تولید تیرچه صنعتی تک نما با سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد ریال و اشتغال زایی چهار نفر، بسته بندی تخم مرغ با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی مستقیم ۱۸ نفر، شرکت شویا جام آربابا با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد ریال و ۱۵ نفر اشتغال زایی و  شرکت بسته بندی غلات پودر شده با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی ۲۵ نفر در شهرک صنعتی است.

۲ تا هشتم شهریور هفته دولت نامگذاری‌ شده است؛ استان کردستان با بیش از یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۷۷ روستای دارای سکنه دارد.   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =