۶۲ پروژه فرهنگی در کشور بالای ۷۰ درصد پیشرفت دارند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۱۴۲ پروژه نیمه تمام در استان‌های کشور وجود دارد که ۶۲ پروژه بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

علی غیاثی ندوشن روز دوشنبه در آیین افتتاح فاز نخست مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان بشرویه که در دومین روز هفته دولت انجام شد، افزود: امیدواریم با همکاری کمیسیون فرهنگی مجلس این کمبودها در بخش زیربنایی فرهنگی و هنری جبران شود.

وی گفت: طبق آخرین آمار سرانه فضاهای فرهنگی در کشور حتی از فضاهای ورزشی کمتر است و به لحاظ زیرساختی در خیلی از مناطق بخصوص مناطق محروم و کویری کشور ضعف داریم که باید توجه بیشتری شود.

وی بیان کرد: سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد بسترهای مناسب برای فعالیت گسترده مدیران استان‌ها و انجمن‌های فرهنگی و هنری است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: خوشبختانه در راستای این سیاست، فاز اول مجتمع فرهنگی هنری بشرویه آماده شده و تجهیزات آن نیز توسط وزارتخانه تهیه و به زودی ارسال خواهد شد.

وی گفت: امیدواریم افتتاح فاز یک این مجتمع منشا خیر و برکت برای مردم شهرستان باشد.

غیاثی از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسوولان شهرستان، فرماندار، امام جمعه و نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان قدردانی کرد و افزود: عنایت ویژه استاندار خراسان جنوبی برای تامین زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در این استان ستودنی است.

وی با اشاره به اینکه مردم این منطقه به حوزه فرهنگ بسیار علاقه‌مند هستند تصریح کرد: مشارکت مردم بشرویه در برنامه‌های فرهنگی و هنری، در کشور کم‌نظیر است.

غیاثی گفت: سال ۸۳ در مراسم بزرگداشت مرحوم استاد فروزان فر که در این شهرستان برگزار شد، حضور داشتم و یکی از نکات ویژه این مراسم مشارکت و حضور بسیار قوی مردم بشرویه بود؛ به گونه‌ای که خانه‌های خود را برای پذیرایی در اختیار مهمانان بزرگداشت قرار داده بودند.

فرماندار بشرویه نیز در این آیین گفت: اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان خواستار تکمیل هرچه سریعتر این مجتمع هستند.

علی شفیعی افزود: امیدواریم فاز دوم مجتمع نیز به زودی افتتاح شود و در این راستا آماده عقد تفاهم‌نامه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی هم گفت: ظرفیت‌های گسترده فرهنگی و هنری شهرستان بشرویه موجب شد تا راه‌اندازی مجتمع فرهنگی و هنری این شهرستان در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، ناصر نبی‌زاده افزود: تاکنون از محل اعتبارات استانی ۶۵۵ میلیون تومان و از محل اعتبارات ملی ۱۷۰ میلیون تومان برای احداث این مجتمع هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: پیرو توجه ویژه استاندار خراسان جنوبی به توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در استان، ۳۰۰ میلیون تومان نیز از محل مصوبات سفرهای استانی برای تکمیل نما و ساختمان در نظر گرفته شد.

وی گفت: پروژه در زمینی با متراژ ۴۰۰ متر مربع ساخته شده است و فاز دوم مجتمع نیز به زودی افتتاح خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =