تاکید متولیان بهداشت گنبد بر ادامه رعایت پروتکل‌های مقابله با کرونا

گنبدکاووس - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان و رییس مرکز بهداشت گنبدکاووس با اعلام وضعیت زرد شیوع کرونا در این شهرستان مرزی از مردم خواستند تا مهار کامل بیماری و سفیدشدن وضعیت شهرستان، پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند.

 این دو مقام مسوول حوزه بهداشت و درمان گنبدکاووس روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشتند: زرد شدن وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان نه تنها نباید سبب نادیده گرفتن رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم شود بلکه باید تا پیدا شدن واکسن قطعی درمان این بیماری، رعایت آن به یک فرهنگ، باور و رفتار عمومی تبدیل گردد.

دکتر فرهاد بدیعی مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس دراین نشست با قدردانی از همراهی و مشارکت مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دو ماه اخیر گفت: این همراهی ها سبب شده تا آمار بیماران بستری مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی این شهرستان از ۲۷۸ نفر به ۹۷ نفر کاهش یابد.

وی باتاکید برضرورت استمرار رعایت پروتکل های بهداشتی شامل "رعایت بهداشت فردی و شستن مستمر دست‌ها، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک" افزود: رعایت این نکات بویژه از سوی نوجوانان و جوانان و گروه‌های پرخطر مانند زنان باردار و سالمندان بالاخص افراد دارای بیماری زمینه‌ای مانند دیابت و بیماری قلبی و عروقی ضروری است.

دکتر بدیعی همچنین با قدردانی از کمک‌های نیکوکاران برای خرید برخی تجهیزات پزشکی و وسایل مراقبت فردی اضافه کرد: از ابتدای شیوع کرونا در اسفند ۹۸ تاکنون نیکوکاران گلستان در مجموع افزون بر ۱۱۰ میلیارد ریال به مراکز درمانی گنبدکاووس کمک کردند.

همچنین رییس مرکز بهداشت گنبدکاووس نیز در این نشست با اشاره به بستری ۹۷ بیمار کرونایی یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی این شهرستان گفت که از مجموع این بیماران بستری ۲۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

دکتر عبدالرحیم پالیده یادآور شد: از زمان شیوع کرونا در گنبدکاووس تاکنون در مجموع سه هزار و ۲۷۵ بیمار با مشخصه کرونا یا مشکوک به آن در مراکز درمانی این شهرستان بستری شدند که ۶۷ درصد آنها گنبدی و بقیه از دیگر شهرستان‌های واقع درشرق استان گلستان بودند.

به گفته وی، بیشترین گروه سنی بیماران بستری کرونا در گنبدکاووس بین ۵۱ تا ۶۰ سال و میانگین سن بیماران فوت شده نیز ۶۳ سال بود.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت که در دو نقطه شهری و ۲۰۰ روستا و نقطه جمعیتی در گستره پنج هزار و ۷۲ کیلومتر مربع سکونت دارند، دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز دوشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس گفت: تاکنون ۳۶۱ هزار و ۱۵۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۳۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری به ۲۰ هزار و ۷۷۶ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =