۳۷۰ میلیارد ریال برای باند دوم جاده بلداجی به گندمان بروجن اختصاص یافت

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار ملی برای احداث باند دوم جاده بلداجی به سه‌راهی گندمان شهرستان بروجن اختصاص یافت که این جاده به‌ طول ۱۱ کیلومتر و عرض ۱۱ متر در مدت ۲۴ ماه احداث می‌شود.

حسین‌علی مقصودی روز دوشنبه همزمان با دومین روز از هفته دولت سال‌جاری در آیین آغاز عملیات اجرایی باند دوم جاده بلداجی به سه‌راهی گندمان شهرستان بروجن تاکید کرد: در این جاده ۲۸ دستگاه پل به‌طول ۳۶۰ متر احداث و بهره‌برداری خواهد شد.
مقصودی تصریح کرد: برای احداث باند دوم جاده بلداجی به سه‌راهی گندمان  ۶۰ هزار مترمکعب خاکبرداری، ۲۰۰ هزار مترمربع بسترسازی، ۲۰۰ هزار مترمکعب خاکریزی، ۲۴ هزار مترمکعب زیرسازی، ۲۲ هزار مترمکعب اساس، ۶۵ هزار تن آسفالت و ۱۱ کیلومتر نیوجرسی اجرایی می‌شود.
به گزارش ایرنا، جاده بلداجی به سه‌راهی گندمان شهرستان بروجن هم‌اکنون ۸ هزار تردد خودرو در شبانه‌روز دارد.
در این آیین استاندار چهارمحال و بختیاری از همکاری مردم بلداجی در تسریع روند اجرایی این طرح و واگذاری زمین‌های کشاورزی خود به‌ صورت رایگان قدردانی کرد.

همزمان با هفته دولت سال‌جاری ۲۶۲ طرح با دو هزار و ۵۰ میلیارد ریال اعتبار و ۴۴۸ نفر اشتغال‌زایی مستقیم در چهارمحال و بختیاری افتتاح و بهره‌برداری و همچنین ۸۶ طرح عمرانی با سه هزار و ۵۵۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال کلنگ‌زنی می‌شود.
از این تعداد افتتاح ۲۸ طرح با ۴۶۱ میلیارد و ۱۸۱ میلیون ریال اعتبار و اشتغال‌زایی مستقیم برای ۸۲ نفر و کلنگ زنی ۱۴ طرح با ۵۸۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار مختص شهرستان بروجن است.
دوم تا هشتم شهریور به مناسبت سالروز شهادت محمد علی رجایی و محمد جواد باهنر به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.
بلداجی شهرستان بروجن در ۷۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =