امام جمعه آبادان تشکیل شورای امربه‌معروف در ادارات را خواستار شد

آبادان - ایرنا - امام جمعه آبادان تشکیل شورای‌ امر به معروف و نهی از منکر در اداره‌های این شهرستان را تا پایان ماه محرم خواستار شد و گفت:رصد عملکرد مسئولان در هنگام خدمت‌رسانی به ارباب رجوع و جلب رضایت‌ مردم از اهداف شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات است.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور دوشنبه در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر و شورای فرهنگ عمومی آبادان یکی از اهداف قیام امام حسین(ع) را ساماندهی اوضاع جامعه و احیای امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد و افزود:در برخی مواقع جایگاه فریضه امر به معروف و نهی از منکر در حد یک تذکر لسانی پایین آورده می شود این درحالی است که دایره این فریضه دینی بسیار وسیعتر از این است.

وی افزود: یکی از منکرات بزرگ در اداره ها ارائه نشدن خدمات صحیح و به دنبال آن نارضایتی مردم است لذا تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در اداره ها از ضایع شدن حقوق قانونی مردم جلوگیری می کند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی‌پور گفت: سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در محله‌ها و بسیج محلات برای پیشگیری از منکر می‌توانند شوراهای امر به معروف و نهی از منکر را تشکیل دهند.

امام جمعه آبادان در بخش دیگری بر سیاه پوش کردن خیابان ها و معابر شهر آبادان به مناسبت ماه محرم تاکید کرد و گفت: وضعیت شهر آبادان از لحاظ سیاه‌پوش کردن خیابان‌های اصلی خیلی کمرنگ است لذا از شهرداری ، ادارات و اصناف انتظار می رود نسبت به سیاه پوش کردن خیابان ها و محلات اطراف خود اقدام کنند.

حجت‌الاسلام عبدالرزاق بدری معاون دادگستری آبادان نیز در این نشست گفت: در قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر پیش‌بینی شده است و دستگاه قضایی پشتوانه این قانون است.

وی افزود:به پیشنهاد ستاد امر به معروف و نهی از منکر شعبه ویژه رسیدگی در این رابطه در دادگاه و دادسرای آبادان تشکیل شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =