نهضت گلخانه‌ای به طور رسمی در خراسان جنوبی آغاز شد

بیرجند - ایرنا - عملیات اجرایی نهضت گلخانه‌ای استان خراسان جنوبی به طور رسمی در دومین روز هفته دولت با حضور استاندار خراسان جنوبی در شهرستان سرایان آغاز شد.

به گزارش ایرنا عملیات اجرایی این طرح‌ها به صورت همزمان روز دوشنبه در شهرستان‌های سرایان، نهبندان، سربیشه و زیرکوه آغاز شد.

این طرح‌ها با پیش‌بینی اعتبار یک هزار و ۱۴۸ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۴۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اجرا می‌شود.

همچنین همزمان با دومین روز هفته دولت به صورت همزمان ۲ واحد گلخانه‌ای در شهرستان‌های قاینات و بشرویه به مساحت ۱.۵ هکتار و اعتبار ۲۹ میلیارد ریال و اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ۲۳ نفر به بهره‌برداری رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران حاضر در مراسم کلنگ‌زنی شهرک گلخانه‌ای آیسک گفت: امروز و در دومین روز از هفته دولت، عملیات اجرایی مجتمع‌های گلخانه‌ای استان به طور رسمی آغاز شد.

سید کمال الدین میرجعفریان افزود: اجرای شهرک‌های گلخانه‌ای در پی تفاهم‌نامه استانداری و وزارت جهاد کشاورزی وارد فاز عملیاتی شده و از مجموع هزار هکتار مجتمع گلخانه‌ای مقرر در این تفاهم‌نامه، ۷۰۰ هکتار برای احداث گلخانه در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: امروز عملیات اجرایی مجتمع‌های گلخانه‌ای استان به طور رسمی آغاز ‌شد و برای اجرای این طرح‌ها ۱۱۴ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: امیدواریم در آینده نزدیک با بهره‌برداری از این مجتمع‌ها شاهد ارتقای اقتصاد مردم و افزایش راندمان تولیدات منطقه باشیم.

معاون استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: در سطح کشور و بین‌الملل محصولات گلخانه‌ای بازار خوبی دارد که اجرای این طرح‌ها با توجه به شرایط کم‌آبی خراسان جنوبی اشتغال خوبی را نیز در پی دارد.

وی اضافه کرد: هفته دولت امسال در سطح استان هزار و ۵۱۵ پروژه با اعتبار بیش از چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

میرجعفریان گفت: این پروژه‌ها با حضور مسوولان شهرستانی و استانی و به خصوص با حضور استاندار خراسان جنوبی در شهرستان‌ها افتتاح می‌شود.

وی عنوان کرد: امروز استاندار خراسان جنوبی به شهرستان سرایان سفر کرده است که افتتاح و کلنگ‌زنی طرح‌های آبرسانی در استان به نمایندگی در این شهرستان انجام شد.

۸ طرح شرکت آب و فاضلاب استان خراسان جنوبی نیز امروز به طور همزمان و با حضور استاندار در شهرستان سرایان افتتاح شد.

استان مرزی خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و استاندار دیروز طرح‌های نخستین روز هفته دولت را در مرکز استان افتتاح کرد.

هفته دولت امسال یک هزار و ۵۱۵ پروژه یا طرح با اعتباری بیش از چهار هزار و ۴۰۲ میلیارد تومان در خراسان جنوبی افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود که از این تعداد یک هزار و ۸۰ پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

عملیات اجرایی ۴۳۵ پروژه نیز در مناطق شهری و روستایی استان آغاز می‌شود.

براساس تفاهم‌نامه استانداری خراسان جنوبی و شرکت شهرک‌های کشاورزی ایران که سال گذشته امضا شد، یک هزار هکتار گلخانه در این استان احداث می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها