۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۳
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 83920640
۱ نفر

برچسب‌ها

۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار به سروآباد اختصاص یافت

سنندج - ایرنا - فرماندار سروآباد گفت: از محل اعتبارات ماده ۱۸۰، توازن ملی و اعتبارات استانی ۱۸۰ میلیارد ریال به این شهرستان اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، یوسف باشی روز دوشنبه در جلسه توزیع اعتبارات شهرستان اظهار داشت: توزیع اعتبارات شهرستانی بر اساس شاخص.های جمعیت، ‌توسعه نیافتگی و وسعت است که شهرستان سروآباد سه درصد اعتبارات استانی را به خود اختصاص داده است.

فرماندار سروآباد با بیان اینکه اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان در مقایسه با سال قبل ۳۱ درصد کاهش یافته است،‌گفت:‌ میزان اعتبارات سال گذشته ۲۸۰ میلیارد ریال بود که تنها پنج درصد آن تخصیص پیدا کرد.

وی اضافه کرد: بیشترین اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان سروآباد برای سالجاری در بخش‌های کشاورزی، آب وفاضلاب، بنیاد مسکن،‌ راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و شهرداری هزینه خواهد شد.

باشی تاکید کرد: مابقی اعتبارات در بخش‌های منابع طبیعی، کمیته امداد، نوسازی مدارس، ثبت اسناد،‌ میراث فرهنگی،‌برق رسانی،‌کتابخانه‌ها و آموزش فنی و حرفه ای هزینه می‌شود.

فرماندار سروآباد با بیان اینکه اعتبارات استان‌ها به دلیل افزایش تحریم های ناجوانمردانه نسبت به سال های قبل کاهش یافته است،‌گفت:‌ باید از حداقل اعتبارات اختصاص یافته در راستای رفع محرومیت استفاده کرد و مهمترین نیازها و مشکلات روستاها و شهرها را برطرف کرد.

وی افزود: برخی از مدیران کل استانی نسبت به سروآباد بی توجه هستند که لازم است این مدیران نسبت به این شهرستان همانند سایر شهرستان های دیگر استان توجه بیشتری داشته باشند و مشکلات و کمبودهای این شهرستان را بیشتر ببینند و با مدیران شهرستانی تعامل و ارتباط بیشتری داشته باشند.

باشی به بازنگری طرح هادی روستایی نیز اشاره کرد و افزود:‌ باتوجه به اینکه طرح هادی بسیاری از روستاهای این شهرستان در سنوات گذشته انجام شده،‌بازنگری طرح هادی این روستاها یک ضرورت است که بنیاد مسکن بایستی نسبت به این موضوع توجه بیشتری داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =