تازه‌ترین عناوین و مطالب رسانه‌های البرز

کرج - ایرنا - روزنامه های پیام آشنا، پیام سپیدار، سپهر ایرانیان و دنیای هوادار که دفتر مرکزی آنها در استان البرز واقع شده و خبرگزاری‌های تسنیم و فارس در این استان مهمترین مطالب روز دوشنبه سوم شهریور ماه خود را به موضوع‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی اختصاص دادند.

 روزنامه پیام آشنا مهمترین تیتر شماره ۱۶۷۶ خود را به بیانات رهبر معظم انقلاب در نشست تصویری با هیئت وزیران به مناسبت هفته دولت اختصاص داد و نوشت: اقتصاد کشور را معطل تحولات خارجی نکنید.

۱۵ برنامه تعزیه در بقاع متبرکه البرز اجرا می‌شود، تمدید مهلت ارسال مقالات به همایش سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی، هشت متهم پرونده ویلموتس چه کسانی هستند؟، بهره برداری از آبیاری قطره ای ۱۱۷ هکتار اراضی زراعی فردیس و دستگیری ۱۱ پرستار قلابی در کرج نیز از جمله عناوین مهم صفحه نخست این روزنامه است.

روزنامه پیام آشنا در سرمقاله خود هم مطلبی با عنوان «همزیستی تنازع اقتصاد و بقا در سایه کرونا» منتشر کرده است.

همچنین روزنامه پیام سپیدار مهمترین تیتر شماره ۱۴۹۰ خود را به اظهارات مدیر شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی البرز اختصاص داد و نوشت: اجرای طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع در البرز.

شهرداری جای سیاسی‌کاری و حاشیه‌سازی نیست، میزان سرمایه‌گذاری در البرز نسبت به سال گذشته ۲ برابر شده است و رسیدگی به مسائل روستایی از اولویت‌های مجلس یازدهم است از جمله تیترهای مهم صفحه نخست این روزنامه است.

روزنامه پیام سپیدار در بخش اخبار برگزیده تیترهای افتتاح ۲۵ پروژه عمرانی در فردیس، در حق شهر بومهن و پردیس جفا شده است، شهریار ۱۲۰۰ تخت بیمارستانی نیاز دارد و پایان شرارت اوباش منطقه کمالشهر منتشر کرده است.

روزنامه سپهر ایرانیان در مهمترین تیتر شماره ۸۴۲ به بیانات رهبر انقلاب خطاب به دولتمردان پرداخت و نوشت: اقتصاد کشور نباید به تحولات خارجی پیوند بخورد.

ابتلا و مرگ ناشی از کرونا همچنان بالاست، «ارتقای تاب‌آوری اقتصاد، سرلوحه تلاش‌های دولت»، آمریکا رسماً پایگاه التاجی را به عراق تحویل داد و به کارگیری ۱۳۷ هزار معلم حق‌التدریس در سال تحصیلی جدید از جمله تیترهای مهم صفحه نخست این روزنامه است.

همچنین روزنامه دنیای هوادار مهمترین تیتر صفحه نخست شماره ۵۵۴ خود را به گفت و گو با خالق مستند قاب اختصاص داد و نوشت: پژوهشی برای شرح ناگفته‌ها.

«نه متهم می شود، نه استیضاح!»، وضعیت آپارتمان‌های نقلی پایتخت چگونه است؟ جاذبه و دافعه رئیس فدراسیون کشتی و بهره‌برداری از بزرگترین پروژه احیای دریاچه ارومیه از دیگر تیترهای مهم صفحه نخست این روزنامه است.

خبرگزاری تسنیم در گزارشی با عنوان «محرم متفاوت در استان البرز؛ عزاداری محرم تعطیل‌شدنی نیست» نوشت: هر سال در ایام محرم دشمنان همجه‌های خود را برای کمرنگ تر کردن مراسمات ماه محرم وارد می‌کنند اما ما ملت امام حسین(ع) هستیم و هیچ چیز نمی‌تواند محبت حسینی را از دل مسلمانان بیرون کند.

امسال نیز شیوع بیماری کرونا را وسیله‌ای برای ایجاد هجمه‌ به این آیین‌ها انتخاب کردند و همچنان نیز در رسانه‌هایشان در تلاش برای کم شدن عشق حسینی در دل مسلمانان و ترس آن‌ها برای شرکت در مراسمات محرم هستند.

هرچه تبلیغات و تاکیدات آن‌ها در رسانه‌هایشان بیشتر می‌شود، شور و شعور حسینی نیز در بین مسلمانان موجب می‌شود که ضربه سخت تری به دشمنان وارد کنند.

یکی از محبین امام حسینی(ع) اظهار داشت: مراسمات محرم طبق پروتکل‌های اجرا شده در حال برگزاری است و چندین برابر این جمعیت با تبدیل کردن خانه‌هایشان به حسینیه این مراسمات را در منزل برگزار می‌کنند.

وی افزود: دین اسلام سلامتی را اولویت قرار داده و آیاتی نیز در قرآن در این خصوص وجود دارد.

یکی دیگر از محبین امام حسینی(ع) در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در کرج، اظهار داشت: محبت امام حسین(ع) در دل مومنان است و هیچ‌ چیزی نمی‌تواند آن را از بین ببرد، همانگونه که دشمنان سال‌ها برای تحقق این هدف در تلاش هستند و تا کنون نتوانستند به این هدف خود برسند.

وی با بیان اینکه امسال عده‌ای کرونا را برای عدم برگزاری مراسمات محرم بهانه کردند، افزود: به یاری خداوند امسال مجالس امام حسین با رعایت تمامی پروتکل‌های ابلاغ شده در حال اجرا است.

یکی شرکت کنندگان در مراسم محرم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با بیان اینکه با توجه به فرامین مقام معظم رهبری و دستورات وزارت بهداشت ما عزاداری هایمان را برگزار می‌کنیم، اظهار داشت: در هر صورت در ماه محرم ارادت خود را به امام حسین(ع) ابراز می‌کنیم.

وی با بیان اینکه این ارادت تا قیامت پابرجاست، افزود: بارعایت فاصله گذاری اجتماعی، در خانه، به صورت انفرادی در هرصورت که ابلاغ شود ما این مراسمات را برگزار می‌کنیم.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در مراسم محرم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با بیان اینکه ولی امر مسلمین فرمودند من تابع نظر وزارت بهداشت هستم، اظهار داشت: درحال حاضر برگزاری مراسمات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه عزاداری برای محبین اباعبدالله مانند غذا است، افزود: اگر بتوانند ما را از غذا خوردن منع کنند می‌توانند مانع عزاداری ما نیز شوند.

وی  با اشاره به اینکه عزاداری اباعبدالله غذای روح و جسم ما است، بیان کرد: در طول سال منتظر یک ماه محرم هستیم و هیچکس نمی‌تواند این را از ما بگیرند.

یکی دیگر از محبین ابا عبدالله الحسینی(ع) در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم در کرج، با بیان اینکه هماهنگونه که شهید قاسم سلیمانی بیان کرد ما ملت امام حسنیم، اظهار داشت: با رعایت تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی این مراسمات برگزار می شود.

وی با بیان اینکه به برکت این‌ماه ان‌شاالله تمام بیماران به ویژه بیماران کرونایی سلامت خود را به دست بیاورند، افزود: حضور مردم در این مراسمات با رعایت موازین بهداشتی نقشه دشمنان را نقش بر آب می کند.

وی بیان کرد: امیدواریم واکسن کرونا بدست دانشمندان ایرانی ساخته و دل رهبرمان شاد شود.

همچنین خبرگزاری فارس در گفت‌وگویی با عنوان «افزایش ۵۰۰ لیتری ظرفیت برداشت آب از سد طالقان» به نقل از مدیرعامل جدید آبفای استان البرز نوشت: طرح توسعه ظرفیت برداشت از سد طالقان، بهره برداری از ۵ حلقه چاه و طرح‌های مختلف آبرسانی و توسعه شبکه با صرف اعتبار ۱۳۲ میلیارد تومان در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

ذوالفقار مهدیزاده در این گفت و گو با اشاره به طرح های آماده بهره برداری در حوزه آب و فاضلاب شهری و روستایی در هفته دولت با حضور وزیر، از کلنگ زنی و آغاز ساخت بخش سوم تصفیه خانه آب شماره ۲ کرج خبرداد و گفت: با اجرای این طرح ظرفیت برداشت آب از  سد طالقان افزایش می یابد و جمعیت بیشتری را  تحت پوشش قرار خواهد داد.

وی میزان اعتبار لازم برای اجرای این طرح را ۳۵ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در حال حاضر  ظرفیت برداشت آب از سد طالقان  بیش از ۱۷۰۰ لیتر در ثانیه است که با اجرای این طرح ، ظرفیت برداشت  به میزان  ۵۰۰ لیتر بر ثانیه افزایش می‌یابد که می‌تواند جمعیت تحت پوشش آب سد طالقان را تا بیش از  ۱۹۰ هزار نفر افزایش دهد.

مدیرعامل جدید آبفای استان البرز با بیان اینکه ۲۰ درصد از آب مصرفی استان از آب‌های سطحی و مابقی از آب های زیرزمینی تامین می‌شود، گفت: درحال حاضر بخش عمده ای از آب مصرفی رجایی شهر، کمالشهر ، مهرشهر و غیره  از سد طالقان تامین می شود که با افزایش ظرفیت برداشت آب، میزان جمعیت تحت پوشش در این نقاط افزایش یافته و سایر نقاط استان نیز تحت پوشس قرار می گیرد.

وی با اشاره به اعتبار ۱۳۲ میلیارد تومانی  طرح‌های مختلف آبفای البرز در هفته دولت، اظهار کرد:   علاوه بر  طرح توسعه ظرفیت سد طالقان با اعتبار ۳۵ میلیاردی، افتتاح ۵ حلقه چاه برای فردیس کمالشهر، نظر آباد و طرح آبسانی برای مشکین دشت، کوهسار، مهرشهر و اصلاح و بازسازی  شبکه توزیع  در ۱۴ روستا  را خواهیم داشت.‌

مهدیزاده میزان اعتبار در طرح های مورد بهره برداری در بخش فاضلاب را ۶۵ میلیارد تومان اعلام کرد و  گفت: در حوزه فاضلاب   ۶۵ کیلومتر خطوط اصلی و فرعی شبکه جمع آوری فاضلاب همراه با  نصب هشت هزار و  ۵۰۰ انشعاب فاضلاب خانگی با صرف هزینه ۶۵ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

وی در ادامه به یکپارچه سازی آب های شهری و روستایی در هیأت دولت اشاره کرد و افزود:  مشکلات در حوزه روستایی بسیار است که با  جدیت در حال پیگیری و رفع نقص آن هستیم.

از مجموع ۲۲۸ رسانه دارای مجوز که دفتر مرکزی آنها در استان البرز واقع شده، ۱۴۴ رسانه شامل هفت روزنامه، ۳۲ هفته‌نامه، ۱۸ دوهفته نامه، ۴۳ ماهنامه، ۶ دوماهنامه، ۳۳ فصلنامه و پنج دوفصلنامه به صورت چاپی منتشر می‌شوند.

این استان دارای ۶۶ پایگاه خبری الکترونیک - برخط است و سه هفته نامه، ۶ ماهنامه، هفت فصلنامه و یک مورد ۲فصلنامه و یک مورد سالنامه الکترونیک - غیربرخط نیز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =