۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۹
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83920588
۰ نفر

برچسب‌ها

کسب ۱۲ رتبه برتر مسابقات کشوری قرآن برای همدان

همدان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش همدان گفت: دانش‌آموزان و فرهنگیان این استان در مرحله کشوری مسابقات قرآن و معارف اسلامی، ۱۲ رتبه برتر کسب کردند.

محمد پورداود روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت، که به صورت مجازی در ۲ بخش پژوهشی و آوایی برگزار شد، دانش‌آموزان استان ۱۰ رتبه برتر و فرهنگیان نیز ۲ رتبه برتر به دست آوردند.

وی اظهار داشت: در مرحله استانی این مسابقات دانش آموزان و فرهنگیان استان به صورت مجازی شرکت کردند و ۸۴ نفر از برگزیدگان به مرحله کشوری راه یافتند.

پورداود بیان کرد: مرحله منطقه‌ای این مسابقات نیز در سال تحصیلی ۹۹-۹۸،  قبل از شیوع ویروس کرونا با شرکت ۹۰ هزار تن از دانش‌آموزان و فرهنگیان این استان به صورت حضوری برگزار شد.

وی عنوان کرد: در ادامه این مسابقات و در مرحله استانی، نزدیک به یک هزار تن به صورت مجازی با یکدیگر رقابت کردند که در نهایت ۷۴ دانش‌آموز و ۱۰ فرهنگی با کسب عنوان‌های برتر به مرحله کشوری راه یافتند.

 مدیرکل آموزش و پرورش همدان گفت: آثار برگزیدگان به دبیرخانه کشوری مسابقات ارسال شد که مرحله کشوری و نهایی این دوره از مسابقات پس از بررسی در دبیرخانه کشوری و ۱۲ نفر از استان همدان رتبه برتر را به دست آوردند.

وی افزود: این مسابقات بدون تغییر نسبت به سال های گذشته در رشته های حفظ، تحلیل، ترتیل، تفسیر و قرائت قرآن کریم، اذان و اقامه، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام، انشاء نماز و مداحی برگزار شد.

پورداود ادامه داد: تهدید ویروس کرونا برای ما یک فرصت ایجاد کرد و باعث شد همکاران ما به یک سری توانمندی هایی دست پیدا کنند؛ آنها نخست در فضای مجازی محتواهای مناسب و با کیفیت تولید کردند و دوم این محتواها را در فضای مجازی برای آموزش قرار دادند.

وی با اشاره به اینکه دارالقرآن ها از جمله فضاهای پرورشی هستند که در این روزها به صورت مجازی به فعالیت خود ادامه می‌دهند، اظهار داشت: تابستان امسال نیز آموزش‌ها در ۶ سطح روخوانی، روانخوانی، ۲ سطح تجوید و چهار سطح مفاهیم به صورت مجازی برگزار شد.

 مدیرکل آموزش و پرورش همدان گفت:  ادامه داد: آموزش های دارالقرآن‌ها در فضای شبکه شاد برگزار می‌شود و مخاطبان می‌توانند از این شبکه برای آموزش استفاده کنند.

وی گفت: برنامه «تابستانی شاد» برای اوقات فراغت دانش آموزان در فضای مجازی شبکه شاد نیز در حال برگزاری است.

در سال تحصیلی گذشته نزدیک به ۲۸۷ هزار دانش‌آموز در بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه همدان تحصیل کردند.

به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، مدارس همدان در سال تحصیلی گذشته از سوم اسفند ماه تعطیل و آموزش ها به روش مجازی ارائه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها