بهره‌برداری از ۴۵۴ طرح بهزیستی اصفهان آغاز شد

اصفهان- ایرنا - افتتاح و بهره‌برداری از ۴۵۴ طرح خدماتی، اشتغالزایی و مسکن مددجویان بهزیستی اصفهان روز دوشنبه بمناسبت هفته دولت در ۱۱ شهرستان آغاز شد.

مدیرکل بهزیستی اصفهان این طرح‌ها را شامل افتتاح هفت مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی در شهرستان‌های نجف آباد، خمینی شهر، فریدن و اصفهان با  هشت میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال، افتتاح هشت مهدکودک در نجف آباد، چادگان و اصفهان با ۹ میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال، بهره برداری از ۲ مرکز اقامتی میان مدت درمان اعتیاد در کاشان با ۱۷ میلیارد ریال و راه اندازی یک مرکز سلامت روان خانواده با اعتبار دولتی ۳۰۰ میلیون ریال در اصفهان برشمرد.

مرضیه فرشاد در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین افتتاح یک مرکز مشاوره ژنتیک در اصفهان با سه میلیارد ریال، ، بهره برداری از یک مجتمع خدماتی غیردولتی بهزیستی در چادگان با ۱۵۰ میلیون ریال، مرمت و بازسازی سالن اجتماعات خواجو بهزیستی اصفهان با سه میلیارد ریال و افتتاح مرکز شیرخوارگاه نرجس اصفهان با ۲۲۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال با مشارکت بخش دولتی و خصوصی را از دیگر طرح‌های افتتاحی بهزیستی در هفته دولت اعلام کرد.

وی بازسازی مرکز تأمین و توسعه بهزیستی شهید ملکوتی خواه اصفهان را با ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، افتتاح ۱ مرکز موبایل سنتر در اصفهان با ۲ میلیارد ریال بخش دولتی و خصوصی و رونمایی از تسهیلات "توانمند کارت" برای استفاده رایگان افراد دارای معلولیت از حمل و نقل شهری در خمینی شهر را از دیگر طرح‌های افتتاحی در این مدت برشمرد.

مدیرکل بهزیستی اصفهان یادآور شد: در مجموع برای افتتاح و بهره‌برداری از این طرح‌ها ۸۵۸ میلیارد و ۳۸۷ میلیون ریال اعتبار دولتی و خصوصی هزینه شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر طرح های یاد شده، در هفته دولت ۳۸۵ طرح اشتغالزایی در شهرستان‌های نجف‌آباد، چادگان، دهاقان، اصفهان، فریدن، تیران، شاهین‌شهر و نایین و ۴۳ طرح مسکن توانخواهان در شهرستان‌های نجف‌آباد، چادگان، دهاقان، ذاصفهان، فریدن و سمیرم به بهره برداری می‌رسد.

به گفته فرشاد تاکنون طرح "توانمند کارت" برای استفاده رایگان افراد دارای معلولیت از حمل و نقل شهری در خمینی شهر و یک مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی در نجفآاباد به بهره‌برداری رسیده است.

حدود ۱۰۸ هزار معلول زیر پوشش بهزیستی استان اصفهان هستند که از این تعداد ۲۹ هزار معلول جسمی حرکتی، ۲۴ هزار معلول ذهنی، ۱۲ هزار معلول اعصاب و روان، ۱۳ هزار معلول شنوایی، هفت هزار معلول بینایی و ۲۱ هزار سالمند هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =