۹ طرح عمرانی و خدماتی در بخش چمستان نور افتتاح شد

نوشهر - ایرنا - همزمان با دومین روز از هفته دولت ۹ طرح عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۵۲۸ میلیون تومان در بخش چمستان شهرستان نور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار  این طرح ها  در زمینه آسفالت راهها ، توسعه شبکه مخابراتی ، احداث گلخانه، برق رسانی ، طرح هادی روستایی و ساختمان دهیاری در بخش چمستان نور است.

علی شادمان افزود:‌ یک واحد گلخانه در روستای دارکلای چمستان با اعتبار یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و با اشتغالزایی ۱۳ نفر افتتاح شد.

وی گفت : چهار طرح هادی در روستاهای " تنه رز ، میرنا ،  سیدکلا  و جلیکان سفلی" که از سوی بنیاد مسکن شهرستان نور اجرایی شد مورد بهره برداری قرار گرفت.

فرماندار نور به بهره برداری ساختمان دهیاری روستاهای شیخ علی‌کلا و بنفشه ده نیز اشاره کرد و افزود: پروژه برق رسانی شامل نصب چهار ترانس ۱۰۰ولت به همراه نصب کابل های خودنگهدار در شهر و روستاهای این بخش اجرایی شد.

رئیس اداره مخابرات شهرستان نور هم در حاشیه بهره برداری از طرح های مخابراتی  افزود: پروژه مخابراتی بخش چمستان نور با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد و یکصد میلیون تومان افتتاح شد.

عهد یزدینژاد ادامه داد: با بهره برداری از این پروژه پنج هزار مشترک تلفن ثابت شهر چمستان به همراه مشترکان روستاهای بنفشه‌ده و آهودشت به سیستم جدید شبکه دسترسی "ای جی" (Access- Gateway) با قابلیت بالای سرویس اینترنت بر بستر فیبر نوری متصل شدند.

وی تصریح کرد: همچنین هفت روستای منطقه لاویج به شبکه تلفن همراه نسل چهارم(۴G) مجهز شدند و پهنای باند اینترنت روستاهای واز و وازتنگه نیز به ۲ برابر افزایش یافت.

در هفته دولت امسال ۱۰۲ طرح عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر ۱۱۳ میلیارد و  ۲۸۸ میلیون تومان در شهرستان نور به بهره‌برداری می‌رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =