۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۵
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83920547
۰ نفر

برچسب‌ها

ساخت و سازهای غیرمجاز در خلخال افزایش یافت

اردبیل - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار خلخال با اشاره به افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز شبانه خواستار تلاش مسوولان دستگاه‌های اجرایی ذیربط و شهرداری‌ها برای جلوگیری از احداث بنای غیرمجاز در مناطق شهری و روستایی این شهرستان شد.

به گزارش ایرنا ، رضوان صادقی روز دوشنبه در جلسه کارگروه پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز خلخال افزود: مشکلات بعدی ناشی از این گونه احداث بنای غیرمجاز در مناطق حاشیه‌نشین و یا خارج از محدوده قانونی شهرها و روستاهای شهرستان اضافه خواهد شد.

او گفت: ادامه ساخت و سازهای غیرمجاز علاوه بر لطمه زدن به زیبایی شهر و روستاها جان اهالی ساکن در این سکونت‌گاه‌های غیررسمی در زمان وقوع حوادث قهری همچون زلزله ،سیل و توفان را تهدید می‌کند.

صادقی با بیان اینکه هزینه‌های اجرای احکام قلع و قمع پس از احداث و تخریب بنای غیرمجاز بسیار سنگین‌تر از هزینه پیشگیری اولیه در همان ابتدای شروع این کار است، اظهارداشت: سهل‌انگاری مسوولان ضمن داشتن تبعات اجتماعی در زمان اجرای احکام تخریب بنا ، هزینه‌های سنگینی را به صاحبان و سازندگان بناهای غیرمجاز تحمیل می‌کند.

او همچنین با اشاره به آثار تخریبی و زیانبار حوادث سیل مرداد و شهریور امسال در مناطق شهری و  روستایی این شهرستان افزود: علت افزایش میزان خسارات سیل ناشی از دخالت انسان در طبیعت و ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه‌های فصلی و مسیل دره‌های طبیعی و آب‌های روان است.

وی تشکیل پلیس ساختمان برای پیشگیری اولیه از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز و فاقد پروانه ساخت توسط شهردارهای این شهرستان را از وظایف ذاتی و قانونی آنها ذکر کرد و گفت: افزایش پرونده‌های تخلفات ساختمانی در کیمسیون ماه ۱۰۰ شهردارها ناشی از عملکرد ضعیف پلیس ساختمان و ورود بموقع آنها در پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در همان ابتدای کار است.

او اظهارکرد: در بحث جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در  روستاها نیز دهیاران در خط مقدم جلوگیری از این کار قرار داشته و با اقدام بموقع و جلب کمک از بخشداری‌ها می‌توانند در کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز موثر واقع شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =