یک‌هزار و ۷۱۸ کیلومتر شبکه گازرسانی طی هفت سال در همدان اجرا شد

همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز همدان گفت: با آغاز به کار دولت یازدهم و از ابتدای مردادماه سال ۱۳۹۲ تا ابتدای مردادماه سال ۱۳۹۹، یک هزار و ۷۱۸ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز در این استان اجرا شده است.

عبدالله فیاض روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت ۴۰ هزار و ۵۰۰ انشعاب نصب و ۱۵۶ هزار و ۹۱۴ مشترک جدید از ظرفیت گاز لوله‌کشی طبیعی بهره‌مند شدند.

وی اضافه کرد: از این تعداد ۱۴۱ هزار و ۹۳۷ مشترک خانگی،‌ یک‌هزار و ۵۹۲ مشترک صنعتی، ‌۱۳ هزار و ۳۸۰ مشترک عمومی و تجاری و پنج جایگاه سی.ان.جی پذیرش شده‌اند.

فیاض عنوان کرد: در هفت سال خدمت دولت تدبیر و امید، در استان همدان ۲ شهر به صورت کامل گازرسانی شدند و در حال حاضر تمامی ۳۱ شهر این استان گازدار هستند.

وی اظهار داشت: در این مدت به ۲۹۴ روستا گازرسانی و همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان که شامل یک هزار و ۳۲ روستا می‌شود از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

مدیرعامل شرکت گاز همدان گفت: نرخ بهره‌مندی خانوارهای شهری و روستایی از گاز طبیعی در استان همدان ۹۹.۹ درصد است و در سال ۱۳۹۷،‌ استان همدان به عنوان نخستین و تنها استان سبز کشور در زمینه گازرسانی به شهرها و روستاها معرفی شد.

فیاض عنوان کرد: عملیات اجرایی ۵۹ طرح دیگر نیز شامل ساختمان اداری منطقه ۲، گازرسانی شهر همدان و گازرسانی به ۵۸ واحد صنعتی در استان با اعتباری افزون بر ۲۵ میلیارد و ۷۳۵ میلیون تومان کلنگ زنی و آغاز می‌شود.

فیاض افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون چهار هزار ۲۱۲ اشتراک پذیرش شده‌اند و تعداد کل مشترکان گاز طبیعی در استان به ۶۲۶ هزار و ۴۳۷ اشتراک افزایش یافته است.

وی ادامه داد: از این تعداد ۵۸۰ هزار و ۶۳۵ اشتراک خانگی، ۴۲ هزار و ۶۳۶ مشترک تجاری و عمومی و سه هزار ۱۱۸ اشتراک صنعتی و ۴۸ جایگاه سی.ان.جی هستند.

مدیرعامل شرکت گاز همدان گفت: از ابتدای امسال تاکنون نزدیک به یک میلیارد و ۶۱ میلیون و ۸۷۰ هزار متر مکعب گاز طبیعی در استان همدان مصرف شده که ۳۷.۵ درصد آن مصرف خانگی، چهار درصد تجاری و عمومی و ۵۸.۵ درصد صنعتی و سی.ان.جی است.

فیاض گفت: همزمان با فرارسیدن هفته دولت، ۵۸ طرح گازرسانی روستایی و صنعتی در این استان بهره‌برداری می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح‌ها شامل گازرسانی به چهار روستا و ۵۴ واحد صنعتی در شهرستان‌های همدان، ملایر، تویسرکان، اسدآباد، نهاوند، بهار و کبودراهنگ می‌شود.

وی اظهار داشت: پنج میلیارد و ۴۳۳ میلیون تومان اعتبار برای بهره برداری از این طرح‌ها هزینه شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =