۶۷۲۱ میلیارد ریال طرح آبرسانی در هرمزگان افتتاح می‌شود

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان گفت: هفته دولت امسال ۱۷ طرح آبرسانی با اعتباری افزون بر۶ هزار و ۷۲۱ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

امین قصمی روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: توسعه و اصلاح شبکه آب سطح شهر بندرعباس به طول ۱۰ کیلومتر، اجرای ۱.۲کیلومتر خط انتقال دزک، بهبود وضعیت تامین آب روستاهای بالولی و سرریگ به طول ۲ کیلومتر از طرح‌های درنظرگرفته شده در این هفته است.

وی ادامه داد: آبرسانی به روستای آغاسین پایین سیاهو شامل حفر و تجهیز یک حلقه چاه، خط انتقال آب به طول ۳ کیلومتر، احداث ایستگاه پمپاژ، دو باب مخزن و توسعه شبکه آب به طول ۵ کیلومتر، سایت نمک زدایی مهدی آباد فین به ظرفیت ۱۵۰ متر مکعب در روز و احداث ایستگاه پمپاژ و اجرای خط انتقال آب آن به طول ۴ کیلومتر، اصلاح، بازسازی و توسعه شبکه آب مجتمع شمیل به طول ۱۲ کیلومتر بخش دیگری از این طرح‌هاست.

مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان، بهره‌برداری از طرح اصلاح شبکه آب و انشعابات روستاهای طبل، چاهو و گوران قشم به طول ۸ کیلومتر و بازسازی ایستگاه پمپاژ آب شیرین کن مپنا درگهان را نمونه‌ دیگری از طرح‌های آماده بهره‌برداری نام برد.

قصمی گفت: با بهره‌برداری از این طرح ۹۴ هزار نفر از آب آشامیدنی سالم بهره مند و وضعیت آب ۳۵۰ هزار نفر بهبود می یابد.

وی در خصوص طرح‌های حوزه شرق هرمزگان نیز گفت: آبرسانی به روستاهای دشت صفا و پشته گیش شامل حفر و تجهیز یک حلقه چاه، اجرای سه کیلومتر خط انتقال و چهار کیلومتر شبکه داخلی، آبرسانی به مجتمع برنطین به طول ۶۵ کیلومتر شامل توسعه و اصلاح شبکه آب و استانداردسازی یکهزار و ۹۰۰ فقره انشعاب آب، اصلاح خط انتقال روستای لیمویی بخش رودخانه به طول ۳ کیلومتر، تامین آب روستای جغین شمالی شامل حفر و تجهیز یک حلقه چاه و اجرای ۵۰۰ متر خط انتقال از جمله این طرح‌هاست.

وی در حوزه غرب نیز گفت: خط انتقال آب شیرین کن کوخرد و چاله گربند به طول چهار و نیم کیلومتر در بستک و تامین آب روستای بستانه شامل احداث یک باب مخزن به ظرفیت ۵۰۰ متر مکعب و اجرای چهار کیلومتر شبکه توزیع آب در بندرلنگه و سایت نمک زدایی کوخرد و چاله گریند به ظرفیت ۷۵۰ متر مکعب در شبانه روز از جمله طرح‌های آماده بهره‌برداری است.

مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان اضافه کرد: مرحله دوم آبشیرین‌کن بندرعباس و طرح آبرسانی به سردشت بشاگرد ماه گذشته به عنوان ۲ طرح بزرگ حوزه آب به دستور رییس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

قصمی افزود: با افتتاح این طرح بخشی از جمعیت شهرستان های بشاگرد، بندرعباس و شهرستان خمیر از آب شرب بهره مند و وضعیت آبرسانی به این مناطق بهبود یافت.

در هفته دولت امسال در مجموع ۵۷۶ طرح با اعتباری افزون بر پنج هزار میلیارد تومان به مناسبت هفته دولت در این استان بهره‌برداری می‌شود.

در این هفته همچنین عملیات اجرایی ۲۰ طرح به ارزش بیش از ۴۳۰میلیارد ریال آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =