۱۰۰ درصد شهریه دانشگاه علمی کاربردی کردستان از محل وام تامین می‌شود

سنندج - ایرنا - رییس دانشگاه علمی کاربردی کردستان گفت: میزان وام دانشجویی در ترم سال تحصیلی جدید از ۷۰ درصد شهریه قرار شده به ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کند.

به گزارش ایرنا، عادل سی وسه‌مرده روز دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: سه هزار و ۱۰۰ نفر دانشجو در ۱۲ مرکز دانشگاه علمی کاربردی این استان مشغول به تحصیل هستند و با توجه به اینکه سقز دومین شهرستان پرجمعیت استان است بدنبال فعال کردن مرکز علمی کاربردی در این شهر هستیم و امیدواریم تا سال آینده این مهم تحقق پیدا کند.

رییس دانشگاه علمی کاربردی کردستان با اشاره به اینکه در ۱۰۲ رشته محل در استان دانشجو پذیرش می‌شود، افزود: از این تعداد، ۶۲ رشته محل در مقطع کاردانی و ۴۰ رشته محل هم در مقطع کارشناسی است.

سی و سه‌مرده با بیان اینکه اگر مرکز علمی کاربردی طی دو سال متوالی در سطح چهار قرار گیرد حذف می‌شود، اضافه کرد: بین ۷۰۰ مرکز علمی کاربردی کشور مرکز فرهنگ و هنر کردستان جزو ۱۰ مرکز برتر کشور است.

وی با اشاره به اینکه پذیرش دانشجو در این دانشگاه براساس سوابق عملی انجام می‌شود، یادآور شد: از چهارم تا یازدهم شهریور ثبت نام دانشجویان دوره کاردانی و از ۱۱ تا ۱۷ شهریور برای دوره کارشناسی در مراکز علمی کاربردی انجام می‌شود.

رییس دانشگاه علمی کاربردی کردستان با بیان اینکه در سنوات گذشته ۷۰ درصد شهریه دانشجویان از محل تسهیلات و وام صندوق رفاه دانشجویان تامین‌ می‌شد، گفت: برای سال تحصیلی جاری وعده داده شده ۱۰۰ درصد شهریه دانشجویان مراکز علمی کاربردی از طریق وام تامین شود.

سی و سه‌مرده با بیان اینکه دانشجویان مراکز علمی کاربردی بومی و ساکن استان هستند، تاکید کرد: در سال تحصیلی جاری بدلیل شیوع کرونا و ترس خانواده‌ها از فرستادن فرزندانشان برای ادامه تحصیل به دیگر استان‌های کشور و استقرار آنها در خوابگاه‌ها، بی‌شک متقاضی شرکت در دوره‌های تحصیلی دانشگاه علمی کاربری افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه ۸۰۰ مدرس فعال دارای کُد مدرسی در مراکز علمی و کاربردی استان شاغل هستند، افزود: ترم تحصیلی گذشته به دلیل شیوع کرونا وضعیت سختی برای دانشگاه‌ها و دانشجویان ایجاد شد که با تعامل و همکاری این سال بخوبی سپری شد.

رییس دانشگاه علمی کاربردی کردستان اظهار داشت: بیش از ۹۵ درصد دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی استان در آزمون مجازی ترم تحصیلی گذشته شرکت کردند و ترم آینده هم کلاس‌ها و آزمون‌های این دانشگاه همچنان به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

سی و سه‌مرده یادآور شد: سعی می‌شود برای ورودی‌های جدید به منظور آشنایی آنها با محیط دانشگاه و اساتید چند کلاس را به صورت حضوری برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه ترم تحصیلی ورودی‌های قدیم دانشگاه به طور مجازی از ۱۵ شهریور آغاز می‌شود، اضافه کرد: ورودی‌های جدید هم از ۱۵ مهر امسال کلاس‌هایشان آغاز می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha