یکهزار و ۹۲۰فرصت شغلی با اجرای ۱۹طرح صنعتی و خدماتی در شهرستان انار کرمان

کرمان - ایرنا - به گفته فرماندار شهرستان انار از سال ۹۳ تاکنون به همت دولت و با مشارکت بخش خصوصی ۱۹ طرح صنعتی و خدماتی در این شهرستان راه اندازی شده که موجب خلق یک هزارو ۹۲۰ فرصت جدید شغلی شده است .

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، علی زهرودی در کنفرانس مطبوعاتی به مناسبت هفته دولت با اعلام این مطلب افزود: اجرای این طرحها با اشتغال زایی بالا که طی مدت یاد شده ۳۸۰میلیاردتومان هزینه در بر داشته نشان از رویکرد دولت تدبیر و امید نسبت به تحول در وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم دارد .

فرماندار شهرستان انار گفت: ۲۱ طرح به مبلغ ۲۴ میلیاردتومان نیز در هفته دولت در این شهرستان  آماده افتتاح و کلنگ زنی است  که در طول این هفته با حضور مردمی انجام خواهد شد.

 زهرودی  ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان دولت رجایی و باهنر و تسلیت ایام شهادت اباعبدالله الحسین (ع) افزود: پیگیری جهت تسریع بیمارستان ۳۲ تنختخوابی انار در حال انجام است تا بتوانیم تا دهه فجر آنرا به بهره برداری برسانیم.

فرماندار انار در ادامه بیان داشت: در ایام هفته دولت شهرستان شاهد افتتاح زمین های چمن مصنوعی گلشن و امین شهر ، پرورش بوقلمون ۶۳۰۰ قطعه ای با پنج نفر اشتغالزایی ، رستوران سنتی بیاض با چهار نفر اشتغال ، طرح تولید پوشک با ۱۵ نفر اشتغالزایی خواهد بود.

زهرودی با بیان اینکه ۵۰ درصد رقم اکبری جایگزین سایر اقلام پسته شده که بنام شهرستان انار به ثبت رسیده است گفت: سطح برداشت پسته  از یک تن در هکتار به ۱.۷ افزایش یافته است.

وی همچنین گفت: در زمینه ترویج  و کشت زعفران  و کشت های گلخانه ای و سایر کشت های هیدروپونیک توفیقات خوبی در شهرستان حاصل شده است از جمله اینکه پنج واحد گلخانه ای در سطح شهرستان راه اندازی گردیده و اقدامات مناسبی در جهت تغییر الگوی کشت و خاموشی چاه موتورها صورت گرفته است که الگویی برای استان و کشور می باشد.

فرماندارشهرستان انار با اشاره به گذراندن ۱۶۰ مصوبه اجرایی در حوزه مدیریت بحران گفت: اجرای طرح تالاب های رسوبگیر ، مدیریت سیلاب های سطح شهرستان ، آزاد سازی مسیر سیلاب های و رودخانه های فصلی ، اجرای پروژه پخش سیلاب بیاض ، ایجاد ۲۰ کیلومتر بادشکن غیرزنده در شهرستان ، اجرای مانور مشترک زلزله در روستای بیاض بین استان های کرمان و یزد ، احداث خانه های هلال در سطح شهرها و روستاها از دیگر اقدامات حوزه مدیریت بحران است.

زهرودی در ادامه گفت: ۸۱۰ فقره تسهیلات مقاوم سازی و بازسازی مسکن در سطح شهرستان اعطا گردیده است و همچنین هشت زمین چمن مصنوعی ، هشت باب خانه ورزش روستایی ، ۶ باشگاه ورزشی خصوصی  و احداث پارک بانوان از اقدامات دولت در زمینه ورزش و نشاط اجتماعی بوده است.

وی با بیان اینکه در زمینه توانمندسازی نیز راه اندازی اورژانس اجتماعی و پیگیری ساخت مرکز سالمندان تا پایان سال می باشد گفت: ۵۲۰ قطعه زمین توسط اداره راه و شهرسازی در حال واگذاری می باشد و همچنین ۶۱ باب منزل برای مددجویان بهزیستی و ۳۵ باب منزل برای مددجویان کمیته امداد ساخته  یا در حال ساخت است.

وی از راه اندازی ایستگاه خودکار هواشناسی به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان، پرداخت ۱۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون از سال گذشته تاکنون از محل ارزش افزوده و حق آلایندگی به شهرداری و دهیاری و همچنین پرداخت حق آلایندگی به میزان ۴.۵ میلیارد تومان به دهیاری ها و شهرداری ها از ابتدای سال جاری، افتتاح باند دوم مسیر لطف آباد به سابقی از مطالبات مردمی، آسفالت روستایی به  ۳۰ هزار مترمربع و آسفالت شهری ۱۱۰ هزار مترمربع از دیگر اقدامات انجام شده توسط دولت در شهرستان انار نام برد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =