سال تحصیلی جدید در مازندران مجازی آغاز می‌شود

ساری - ایرنا - مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران پیش‌بینی کرد که با توجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا ، سال تحصیلی جدید در تمامی مناطق این استان به صورت مجازی آغاز شود.

به گزارش ایرنا ، پیش از این سه وضعیت برای دانش آموزان مازندرانی در سال تحصیلی جدید پیش بینی و تاکید شده بود که تنها در مناطقی که وضعیت شیوع کرونا قرمز است ، دانش آموزان به صورت مجازی سال تحصیلی را شروع کرده و ادامه می دهند.

بر این اساس قرار بود در مناطق زرد آموزش به صورت تلفیقی یعنی حضوری و مجازی باشد به این صورت که نیمی از دانش آموزان به نوبت و یک روز در میان به مدرسه بروند و نیمی دیگر آموزش را به صورت مجازی دنبال کنند. همچنین برای مناطق دارای وضعیت سفید کرونایی هم که عمدتا روستاها بویژه کم جمعیت را شامل می شد ، قرار بود کلاس ها به طور کلی به صورت حضوری برگزار شود.

علیرضا سعدی پور روز دوشنبه در مانور بازگشایی مدارس استان ، افزود : شیوع ویروس کرونا در مازندران که هنوز این استان را در وضعیت قرمز نگه داشته است نشان می دهد که باید سال تحصیلی را به صورت مجازی برگزار کنیم.

وی مهم ترین چالش برای آموزش مجازی را محرومیت ۴۰ هزار دانش آموز استان از امکانات و تجهیزات دانست و ابراز نگرانی کرد که در صورت تامین نشدن این تجهیزات ، بخشی از دانش آموزان استان از تحصیل عقب بمانند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خواستار ورورد جدی نهادها و فعالان اقتصادی و خیرین برای تامین تجهیزات و امکانات آموزش مجازی این دسته از دانش آموزان شد و گفت : تامین این تجهیزات که در اختیار مدارس قرار می گیرد تا از این طریق به دانش آموزان محروم داده شود ، در واقع همان تجهیز مدارس محسوب می شود.

وی افزود : امروز دغدغه همه کمک به فرزندانی است که فاقد وسایل هوشمند هستند و در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش با تصمیم استاندار این امر در حال محقق شدن است ولی ما نیازمند ورود جدی تر افراد خیر و نهادهای اقتصادی هستیم تا این تجهیزات بموقع تهیه و توزیع شود.

سعدی پور در عین حال از اتخاذ تدابیر ویژه برای جلوگیری از عقب ماندگی این دسته از دانش آموزان خبر داد و گفت : یکی از برنامه ها این است که بسته های آموزشی به این دانش آموزان ارائه کنیم ولی در نهایت استفاده از امکانات مجازی برای حضور زنده در کلاس ها تاثیر متفاوتی در روند آموزشی خواهد داشت.

وی افزود : راهکارها و شیوه های دیگری نیز از جمله مدرسه تلویزیونی با محتواهای آموزشی برای پخش از شبکه طبرستان ، تهیه درسنامه ، سی دی و دی وی دی با تولید محتواهای جدید براساس متون جدید درسی در حال تهیه و آماده شدن است.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بر بازگشایی مدارس در تاریخ ۱۵ شهریور تاکید کرد و گفت : تمامی معلمان از این تاریخ باید در شبکه شاد و کلاس های مجازی حاضر باشند و دانش ‌آموزان نیز متعاقب باید در کلاس ها حضور داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =