معاون استاندار گیلان : مردم از سفر به گیلان خودداری کنند

آستارا - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان از هموطنان و نیز هم استانی های ساکن در سایر نقاط کشور خواست : از سفر به گیلان در ایام عزاداری و تعطیلات پیش رو خودداری کنند و به مدیریت شرایط شیوع کرونا در استان کمک نمایند.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمود قاسمی نژاد روز یکشنبه در تالش اظهار کرد: با توجه به اینکه شرایط استان از نظر شیوع این ویروس در وضعیت هشدار و بسیار شکننده است، افزود : طی یک ماه گذشته در نتیجه افزایش سفرها و عدم رعایت مردم استان در وضعیت قرمز قرار گرفت و آمار مبتلایان و بستری ها افزایش قابل توجهی یافت.

وی عنوان کرد : گیلان یکی از استان های موفق در مبارزه با کرونا در ماههای گذشته بود اما در هفته های اول تیرماه بعد از رفع محدودیت های کرونایی به دلیل ضرورت توجه به کسب و کارها و به دنبال آن سهل انگاری مردم و افزایش سفرها و ترددها،  شاهد افزایش شمار مبتلایان به کرونا بودیم.

وی افزود: اکنون با توجه به انگیزه ای که در مردم برای حفاظت از خود و دیگران ایجاد شده و تجربه ای که کادر درمانی به دست آورده اند،  در وضعیت هشدار قرار داریم اما باید مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز خود را به رعایت آن مقید می دانند، در هر جایی بخصوص در آئین های عزاداری محرم جدی گرفته شود.

وی گفت : مردم مومن و ائمه دوست استان پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از بیماری کرونا را در عزاداری‌ها خوب رعایت می‌کنند و باید مراعات موازین بهداشتی با جدیت بیشتر مورد توجه قرار گیرد و از سفر در تعطیلات ماه محرم خودداری کنیم.

وی ادامه داد: کارشناسان بهداشت جهانی و ایرانی اعلام کرده اند تنها راه کاهش انتقال ویروس کرونا، حفاظت فردی و رعایت پروتکل های بهداشتی نظیر ماسک زدن،  ضدعفونی و شستشوی مکرر دست ها و خودداری از حضور در اجتماعات است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان تصریح کرد : ما در اردیبهشت و تیرماه این تجربه را کسب کردیم که به خاطر ترس ناشی از کرونا که در جامعه ایجاد شد، مراقبت ها افزایش و شمار مبتایان کاهش یافت و امروز هم به صورت مضاعف به شهروندان توصیه می کنیم همچنان در رعایت پروتکل های بهداشتی جدیت داشته باشند.

بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، خسارت های مالی و جانی بسیاری به همه کشورها وارد کرده است و مسئولان برای قطع زنجیره شیوع آن بر رعایت بهداشت تاکید می کنند.

استان گیلان با ۱۶ شهرستان در شمال ایران واقع شده و از نخستین استان های کشور بود که درگیر این ویروس شد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =