بخش جدید خیرگو در شهرستان لامرد ایجاد شد

شیراز-ایرنا- اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در نامه‌ای به وزارت کشور مصوبه هیات دولت مبنی بر ایجاد بخش خیرگو در شهرستان لامرد استان فارس را برای اجرا ابلاغ کرد.

هیات وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده ۱۳ قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مصوب ۱۳۶۲ تصویب کرد مرکز دهستان خیرگو در بخش علامرودشت شهرستان لامرد استان فارس به روستای چهارطاق تغییر یابد.

براساس مصوبه هیات دولت در شهرستان لامرد یک بخش به نام خیرگو از ترکیب دهستان های خیرگو و کمالی ایجاد می‌شود روستای خیرگو به عنوان مرکز بخش خیرگو تعیین می شود.
در بخش علامرودشت یک دهستان به نام کمالی از ترکیب روستاها، مزرعه ها و مکان های واقع در محدوده جغرافیایی ایجاد می شود که این روستا شامل کمالی، اندر، روگیر تاج امیری، روگیر قلعه حاجی، روگیر حسنی، گواروی، شاه بهرام، روی حاج محمد تقی، امامزاده شاه سیف الله و امامزاده شاه خراسان نورالدینی است و روستای کمالی به عنوان مرکز دهستان کمالی تعیین می شود.
همچنین براساس مصوبه هیات دولت در بخش علامرودشت یک دهستان به نام کهنویه از ترکیب روستاها، مزرعه ها و مکان های واقع در محدوده های جغرافیایی ایجاد می شود که این مناطق شامل کهنویه، سید هاشمی چاه گزی، گلدشت،گرازی، انجیربند، برکه سفید، پلنگی، وردوان، سیاه دانه، هرا سفید، ظالمی، فخر آبی، پرزی، ذده ،بلبلی ،زمان رستمی، حاجی آباد و ابو حنا است و روستای کهنویه به عنوان مرکز دهستان آن تعیین می شود.
شهرستان لامرد در حال حاضر دارای چهار بخش مرکزی، اشکنان، چاهورز و علامرودشت است که مرکز این شهرستان در فاصله ۳۶۵ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.
 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha