احداث و بازسازی شبکه فاضلاب آبادان و خرمشهر نیازمند ۴۰هزار میلیارد ریال اعتبار است

آبادان - ایرنا - معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: برای احداث و بازسازی شبکه‌های فاضلاب در شهرهای آبادان و خرمشهر ۴۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

موعود شمخانی دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متاسفانه ساخت و سازهای سال‌های اخیر در آبادان و خرمشهر باعث فرسودگی شبکه‌ فاضلاب در این ۲ شهر شده است و بخش زیادی از مناطق شهرهای مذکور نیاز به احداث شبکه جدید فاضلاب و یا بازسازی شبکه فرسوده فعلی دارند.

وی افزود: سازمان منطقه آزاد اروند در سال‌های اخیر عملیات احداث یا بازسازی شبکه فاضلاب در شهرهای آبادان و خرمشهر را از چند محور آغاز کرده و این عملیات همچنان ادامه دارد.

شمخانی همچنین افزود: برای ایجاد شبکه آبرسانی در کوی ویلا، کوی ایثار، کوی بهروز، کوی کارمندان و برخی نقاط دیگر خرمشهر تفاهمنامه به ارزش ۱۲ هزار میلیارد ریال با سازمان آب و فاضلاب خوزستان منعقد شده و عملیات اجرایی آن نیز درحال انجام است.

وی اظهار کرد:همچنین برای احداث شبکه آب در کوی امیرآباد آبادان تفاهمنامه ۲۲۰ میلیارد ریالی با سازمان آب و فاضلاب استان خوزستان منعقد شده است و این پروژه هم‌اکنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: شبکه آبرسانی در مناطق دهکده بریم و طویشه، برخی نقاط ذولفقاری و کوی طلاب نیز احداث شده است.

وی تملک مسیر برای ایجاد شبکه فاضلاب در برخی مناطق آبادان را از عمده مشکلات این سازمان برای اجرای طرح‌های فاضلاب دانست و گفت: برای اجرایی شدن پروژه آبرسانی و فاضلاب در برخی مناطق آبادان مانند کوی شطیط و علوانیه مشکل تملک زمین مسیر شبکه وجود دارد که پس از تعیین تکلیف این زمین‌ها عملیات احداث شبکه آب آغاز می‌شود.

کل شبکه فاضلاب آبادان پیش از آغاز جنگ تحمیلی ۱۴۵ کیلومتر شبکه شرکتی و ۱۴۵ کیلومتر شبکه شهری بود که از سال ۷۰ تا ۹۲ با اجرای پروژه های فاضلاب ۴۳۳ کیلومتر به شبکه فاضلاب آبادان اضافه شد.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =