راه و شهرسازی کامیاران ۱۵۰ قطعه زمین مسکونی را واگذار کرد

سنندج - ایرنا - رییس راه و شهرسازی کامیاران گفت: این اداره در راستای تحقق شعار جهش تولید و در حمایت از تولید مسکن، ۱۵۰ قطعه زمین برای احداث ۴۰۰ واحد مسکونی به اقشار محروم، کم درآمد و واجدین شرایط واگذار کرده است.

جمشید ابراهیمی  روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک هفته دولت اظهار داشت: انتظار می‌رود با واگذاری‌های صورت گرفته بتوان قسمتی از مشکلات در فاز عرضه و تولید مسکن را برطرف کرد که احداث این واحدها نقش به سزایی در ایجاد اشتغال نیز خواهد داشت.  

وی اضافه کرد: در اوایل سال جاری این اداره از اراضی تحت مالکیت سازمان ملی زمین و مسکن سه هزار و ۲۰۰ متر مربع در داخل سایت ۲ هزار و ۴۰۰ واحدی را به منظور احداث مدرسه به آموزش و پرورش واگذار کرده است.

وی ادامه داد: این اداره آماده واگذاری اراضی با کاربری مذهبی و فضای سبز جهت احداث و احیا به شهرداری و ادارات ذیربط را دارد.

ابراهیمی با اشاره به احداث ۱۲ واحد تجاری در سایت ۲ هزار و ۴۰۰ واحدی مسکن مهر شهرستان افزود: پروژه ساخت واحدهای تجاری در مراحل نهایی بوده که بعد از تحویل پیمانکار بصورت مزایده به فروش می‌رسد.

رییس راه و شهرسازی کامیاران درخصوص انجام عملیات آماده سازی و آسفالت معابر در اراضی تحت  مالکیت این اداره اظهار داشت: طی سال گذشته و در قالب ۲ پروژه عملیات آماده سازی ، جدول گذاری و آسفالت مساحت ۱۲ هزار متر مربع از معابر فاز یک و ۲ شهرک بعثت انجام گرفته و ادامه عملیات بستر سازی و آسفالت خیابان رستگاران از معابر اصلی و پرتردد شهرک بعثت در برنامه کاری این اداره قرار دارد.

وی افزود:  انجام عملیات آماده سازی و آسفالت معابر الحاقی فاز یک شهرک بعثت هم در مرحله انجام مناقصه بوده که اجرای آن درصورت مشخص شدن پیمانکار در اسرع وقت صورت خواهد گرفت.

ابراهیمی با تاکید بر حفظ و صیانت از اراضی ملی و بیت المال گفت: طی یک سال اخیر بیش از هشت هزار و ۶۰۰ متر مربع  اسناد مالکیت تک برگ اراضی تحت تملک صادر و نیز  بالغ بر ۶۱ هزار متر مربع از اراضی ملی تصرف شده، رفع تصرف و به وضع سابق اعاده شد.  

ابراهیمی با اشاره به پیشرفت بیش از ۷۰ درصدی اجرای پروژه بهسازی و ترمیم معابر ناحیه منفصل شهری در قالب طرح‌های بازآفرینی شهری در کامیاران اضافه کرد: علاوه براین طی یکسال گذشته راه و شهرسازی کامیاران درمجموع تعداد ۱۲  نفر از متقاضیان واجد شرایط دریافت تسهیلات بافت فرسوده  و ناکارآمد شهری را به بانک‌های عامل  معرفی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =