نیروگاه‌ سیکل‌ترکیبی غرب کارون با دستور رییس‌جمهوری بهره‌برداری شد

اهواز - ایرنا - نیروگاه سیکل ترکیبی غرب کارون، تامین کننده برق چند میدان نفتی خوزستان روز دوشنبه با دستور رییس‌جمهوری و به مناسبت هفته دولت، به طور رسمی از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی غرب کارون در سه گام به بهره‌برداری خواهد رسید که امروز ۲ فاز گازی آن با ۳۰۰ مگاوات برق بهره‌برداری شد و واحد بخار این نیروگاه با تولید حدود ۲۰۰ مگاوات برق نیز در دست احداث است.
به گفته سرپرست طرح احداث نیروگاه غرب کارون و تاسیسات جانبی، هم اکنون برق تولیدی این نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی، در میادین نفتی غرب کارون از جمله یادآوران، آزادگان شمالی و تلمبه خانه غرب کارون استفاده می‌شود.
نیما ربیعی با بیان اینکه برای بهره‌برداری از نیروگاه غرب کارون ۳۱۵ میلیون یورو برآورد شده است افزود:با بهره برداری از این نیروگاه ، تولید برق پایدار تضمین شده است.

وی بیان کرد: این پروژه در ۴۵ کیلومتری جنوب غرب اهواز و در جنوب میدان نفتی جفیر واقع شده است. شرکت تولید برق غرب کارون مپنا، متولی ساخت و بهره‌برداری از نیروگاه مرکزی غرب کارون است که جزو نیروگاه‌های سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۴۹۲ مگاوات محسوب می‌شود.

طرح احداث نیروگاه غرب کارون در قالب قرارداد تبدیل انرژی و خرید تضمینی برق به مدت ۲۰ سال، بین شرکت مهندسی و توسعه نفت به عنوان سرمایه‌پذیر و شرکت گروه مپنا به عنوان مجری عملیاتی شده است.

 به گزارش ایرنا، بهره‌برداری از طرح خطوط انتقال گاز نهم و ششم سراسری به همراه پنج ایستگاه تقویت فشار گاز، واحدهای شیرین سازی گاز، استحصال اتان و متانول پتروشیمی بوشهر، و پروژه نیروگاه غرب کارون و تاسیسات جانبی در خوزستان، روز دوشنبه به طور همزمان با دستور رییس جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس آغاز شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha