۸ طرح آب و فاضلاب در خراسان جنوبی افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - هشت طرح شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی با مجموع اعتبار ۳۰۲ میلیارد ریال در دومین روز هفته دولت با حضور استاندار در شهرستان سرایان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا این پروژه‌ها به طور همزمان روز دوشنبه در مراسم بهره‌برداری از مخزن آب و ایستگاه پمپاژ شهر سرایان در سراسر استان افتتاح شد.

آبرسانی به روستاهای بیدسک و شیرگ ججگ در شهرستان درمیان، آبرسانی به روستاهای ابامنصوری، آویز، نوبهار، خورزاد و بنی خانیک در شهرستان سرایان، آبرسانی به روستای گلنام در شهرستان سربیشه، آبرسانی به روستاهای سراب، گوراب و تبلو در شهرستان قاینات، توسعه شبکه توزیع آب مسکن روستایی در سطح استان و احداث مخزن آب و ایستگاه پمپاژ شهر سرایان از جمله پروژه های شرکت آب و فاضلاب استان برای هفته دولت است.

این پروژه‌ها در دومین روز هفته دولت با حضور استاندار خراسان جنوبی، معاون عمرانی استاندار و جمعی از مسوولان در شهرستان سرایان و استقرار فرمانداران در محل پروژه‌های مرتبط به بهره‌برداری رسید.

۱۱ هزار و ۴۰۷ نفر در خراسان جنوبی از افتتاح طرح‌های شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند شدند.

شرکت آب و فاضلاب استان خراسان جنوبی برای عملیاتی کردن مجموع این طرح‌ها ۳۰۲ میلیارد ریال اعتبار هزینه کرده و اعتبار هزینه شده برای تکمیل ۱۰ مجتمع آبرسانی روستایی نیز بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال است.

همچنین شرکت آب و فاضلاب برای ایجاد مخزن ۲ هزار مترمکعبی و ایستگاه پمپاژ شهر سرایان که امروز با حضور استاندار خراسان جنوبی افتتاح شد، ۵۸ میلیارد ریال هزینه کرده تا تامین آب بهداشتی و سالم ۶ هزار نفر جمعیت برخوردار از این پروژه، بدون دغدغه صورت گیرد.

استان مرزی خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و استاندار دیروز طرح‌های نخستین روز هفته دولت را در مرکز استان افتتاح کرد.

هفته دولت امسال یک هزار و ۵۱۵ پروژه یا طرح با اعتباری بیش از چهار هزار و ۴۰۲ میلیارد تومان در خراسان جنوبی افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود که از این تعداد یک هزار و ۸۰ پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

عملیات اجرایی ۴۳۵ پروژه نیز در مناطق شهری و روستایی استان آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha