۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۵
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 83920272
۰ نفر

برچسب‌ها

شب آتش‌بازی در پاریس

تهران - ایرنا - پاریس که به دنبال پایان اعتراض‌های خیابانی علیه سیاست‌های اقتصادی دولت موسوم به جنبش «جلیقه‌زردها» و نیز تظاهرات مردمی در واکنش به اصلاحات بازنشستگی در فرانسه، در پی شیوع کرونا روی آرامش به خود دیده بود، یکشنبه شب بار دیگر صحنه درگیری پلیس و مردم بود.

به دنبال باخت تیم پاری‌سن‌ژرمن فرانسه مقابل بایرن مونیخ آلمان در دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا، هواداران فرانسوی در حوالی پارک دِ پرنس(Le Parc des Princes) و شانزه‌لیزه با نیروهای پلیس درگیر شدند.

شب گذشته، تیم فوتبال بایرن‌ مونیخ آلمان با برتری یک بر صفر مقابل پاری‌سن‌ژرمن فرانسه، برای ششمین بار فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد.

تصاویری که شبکه تلویزیونی «ب. اف. ام» فرانسه از صحنه درگیری‌ها پخش کرده، نیروهای پلیس را نشان می‌دهد که به سمت هواداران تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن گاز اشک‌آور پرتاب می‌کنند.

براساس ویدئویی که در صفحه توئیتر این شبکه تلویزیونی منتشر شده، در مقابل، طرفداران تیم پاریسی تعدادی از خودروها را به آتش کشیده و برخی دیگر را نیز تخریب کرده‌اند. هواداران همچنین سطل‌های زباله را به آتش کشیده و شیشه برخی فروشگاه‌ها را نیز شکسته‌اند.

 

در این تصاویر، معترضان حتی به سمت خودروهای اورژانس هجوم می‌برند. هواداران پاری‌سن‌ژرمن همچنین تعدادی از خودروهای پلیس را تخریب کردند.

به نقل از صفحه توئیتر پلیس فرانسه، در جریان این درگیری‌ها، پلیس ۱۴۸ نفر را به دلیل تخریب، اعمال خشونت و همچنین پرتاب پرتابه دستگیر کرده و نیز ۴۰۴ نفر به دلیل استفاده نکردن از ماسک جریمه شدند.

در حالی که شیوع ویروس کرونا در فرانسه همچنان ادامه دارد، الزام استفاده از ماسک در مکان‌های بسته و همچنین برخی فضاهای باز شهرهای این کشور گسترش یافته است.

«الیزابت بورن» وزیر کار فرانسه سه‌شنبه گذشته اعلام کرد که استفاده از ماسک تا پایان ماه اوت(شهریور)، در تمام فضاهای بسته و همچنین مشترک شرکت‌ها و اداره‌های این کشور سامان‌دهی خواهد شد. همچنین استفاده از ماسک در مکان‌های پرجمعیت، مثل خیابان‌های دارای فروشگاه‌ و مغازه‌های تجاری، از ساعت ۱۰ تا ۲۳ اجباری است.

وزیر کشور فرانسه در توئیتی با اشاره به درگیری‌های یکشنبه شب در پاریس نوشت: برای مهار هجوم غیرقابل قبول برخی افراد در اطراف پارک د پرنس، پلیس بلافاصله با شجاعت مداخله کرد. «ژرار درمنن» گفته که اوضاع را با دقت در ارتباط با پلیس دنبال می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha