۳ شهریور ۱۳۹۹، ۱۲:۱۷
کد خبر: 83920255
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۹۷ درصد دانش‌آموزان مازندران برای سال تحصیلی جدید ثبت نام کردند

ساری - ایرنا - دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش مازندران از انجام فرایند ثبت نام برای ۹۷.۰۲ درصد دانش‌آموزان این استان برای سال تحصیلی جدید خبر داد.

عیسی میرشفیعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : برآورد ثبت نام برای دانش آموزان پایه اول ۴۵ هزار و ۶۵۱ نفر است که از این تعداد ۹۶.۱۴ درصد یعنی ۴۳ هزار و ۸۸۸ دانش آموز ثبت نام شده اند.

وی افزود : برآورد ثبت نام برای کل دانش آموزان دوره ابتدایی ۲۶۸ هزار و ۵۴۱ است که از این تعداد ۲۶۵ هزار و ۵۰۸ دانش آموز معادل ۹۸.۸۷ درصد تاکنون ثبت نام شده اند.

دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش همچنین تعداد دانش آموزان واجد ثبت نام برای دوره متوسطه اول را ۱۲۸ هزار و ۵۷ نفر و برای متوسطه دوم ۱۱۱ هزار و ۸۶۸ دانش آموز عنوان کرد و گفت : از این تعداد تاکنون ۱۲۳هزار و ۸۱۵ نفر معادل ۹۶.۶۹ درصد در متوسطه اول و ۱۰۳ هزار و ۹۸۴ محصل معادل ۹۲.۹۵ درصد در متوسطه دوم موفق به ثبت نام شده اند.

میر شفیعی تعداد کل دانش آموزان واجد ثبت نام استان برای سال تحصیلی جدید را  ۵۰۸ هزار و ۴۶۶ نفر برآورد کرد و افزود : از این تعداد ۴۹۳ هزار و ۳۰۷ نفر معادل ۹۷.۲ درصد در مقاطع مختلف تحصیلی برای سال تحصیلی پیش رو ثبت نام شده اند.

وی ادامه داد : باقی مانده دانش آموزان و محصلان در فرآیند تحصیلی قرار دارند و پیش بینی می شود در روزها یاینده این فرایند پایان یابد.

دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش به آغاز سال تحصیلی در ۱۵ شهریور اشاره کرد و گفت : پیش از آغاز سال تحصیلی ثبت نام دانش آموزان انجام خواهد شد و در صورت وجود استثتا جای هیچ نگرانی نبوده و دانش آموزان می توانند در کلاس های خود شرکت کند.

سا تحصیلی گذشته مازندران ۵۰۶ هزار دانش آموز داشت که با احتساب پیش دبستانی ها به رقم حدود ۵۳۶ هزار نفر می رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha