۵۲۰ گروه جهادی در استان مرکزی برای مقابله با کرونا ساماندهی شدند

اراک - ایرنا - مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: ۵۲۰ گروه جهادی برای مقابله گسترش ویروس کرونا در این استان سازماندهی شدند.

«امید محترمی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیش از ۱۵ هزار جهادگر از اقشار مختلف بسیج برای خدمت‌رسانی به مردم اعلام آمادگی کردند که به تناسب گرایش و تخصص در گروه‌های جهادی سازماندهی شدند. 

وی بیان کرد: کارگاه‌های تولید ماسک گروه‌های جهادی فعال شدند و اکنون حدود ۷۰ کارگاه در استان فعالیت می‌کنند که مجموع تولید ماسک در این کارگاه‌ها به روزی ۵۰ هزار عدد می‌رسد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی اضافه کرد: شمار قابل توجهی از جهادگران بسیجی این استان نیز برای حضور در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اعلام آمادگی کردند که در صورت نیاز به این مراکز اعزام و به صورت شبانه‌روزی خدمات‌رسانی می‌کنند.  

محترمی اظهار داشت: بیش از ۶۰۰ طلبه بسیجی نیز از حوزه‌های علمیه استان مرکزی در حوزه‌های مختلف تولید ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده، گندزدایی و ضدعفونی کردن مکان‌های مختلف و غسل جان‌باختگان در استان فعالیت می‌کنند.

وی افزود: از آغاز طرح مقابله با گسترش ویروس کرونا تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار لیتر الکل و مواد ضدعفونی کننده از سوی قرارگاه جهادگران بسیج سازندگی استان مرکزی به صورت رایگان در نقاط محروم و کم برخوردار این استان توزیع شد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: تمامی خدمات این نهاد انقلابی به صورت رایگان ارائه می‌شود و نهادهای مختلف اجرایی می‌توانند از این ظرفیت به خوبی استفاده کنند.

شیوع ویروس کرونا موسوم به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد و به ‌تدریج به سایر کشورهای دنیا سرایت کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =