انتخاب سومین شهردار میاندوآب‌ در کمتر از یکسال

مهاباد- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر میاندوآب "مرتضی نجفی" را به عنوان شهردار جدید و سومین شهردار انتخابی در سال‌جاری معرفی کردند.

جلسه شورای اسلامی شهر میاندوآب روز دوشنبه با حضور فرماندار و مسوولان دفاتر سیاسی و فنی فرمانداری این شهرستان با هدف انتخاب شهردار جدید و هیات رییسه شورای شهر برگزار و در نهایت "مرتضی نجفی" به عنوان تنها نامزد برای تصدی پست شهرداری با کسب پنج رای موافق و ۲ رای ممتنع به عنوان شهردار جدید میاندوآب انتخاب شد.

فرماندار میاندوآب‌ در این جلسه گفت: در شورای اسلامی شهر نظیر بیشتر مجموعه‌ها ممکن است سلیقه و اختلاف نظر وجود داشته باشد که در مبحث توسعه خود را نشان می‌دهد.

حسام شیرازه محبت بیان کرد: باید در کنار تضارب آرا برای توسعه و پیشرفت شهر وحدت رویه و همدلی نیز وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد: امروزه مشکل دفن پسماند و تنظیف شهری بیشتر از هر چیزی می‌طلبد که اعضای شورای شهر با انتخاب شهردار جدید نسبت به حل این مشکلات اهتمام و جدیت داشته باشند.

وی اظهار داشت: با اینکه در ماه محرم قرار داریم اما چهره شهر برای محرم مناسب نیست و باید بیشتر از این سیاه‌پوش و عطر و بوی محرم می‌گرفت که این‌ امر حاکی از نبود شهردار در پی اختلاف‌نظر بین اعضای شورای شهر است‌.

فرماندار میاندوآب با اشاره به اینکه برخی‌ها نیز از این فضا سوء استفاده می‌کنند، افزود: باید با پرهیز از جبهه‌بندی و تقسیم‌بندی، وجدان خود را قاضی قرار داده و با انتخاب یک نفر به عنوان شهردار، زمینه رضایتمندی مردم را فراهم کنیم.

همچنین در این جلسه اعضای هیات رییسه جدید شورای اسلامی شهر میاندوآب برای سال آخر انتخاب شدند.

در انتخابات تعیین اعضای هیات رییسه شورای شهر میاندوآب "احد غفاری" با چهار رای موافق و سه رای ممتنع به عنوان رییس شورا، "تراب قهرمانی" با پنج رای به عنوان نایب رئیس، "داریوش عسگری"به عنوان منشی اول و "مرتضی نجفی" با چهار رای موافق و سه رای سفید به عنوان منشی دوم انتخاب شدند.

با استعفای شهردار سابق میاندوآب‌ در پنجم فروردین ماه سال‌جاری، "حسن فتحعلی‌پور" به عنوان شهردار انتخاب و جهت کسب و تایید صلاحیت به مراجع بالاتر معرفی شد ولی حایز شرایط لازم برای تصدی پست شهرداری از سوی مراجع ذیصلاح نشد.

به رغم اصرار دوباره شورای اسلامی شهر میاندوآب برای انتخاب "فتحعلی‌پور"، وی باز نتوانست صلاحیت لازم را کسب کند؛ در نهایت شورای شهر میاندوآب در ۱۹ خرداد ماه "میکاییل نریمانی" را  به عنوان شهردار انتخاب کرد اما سرنوشت "نریمانی" نیز به سرنوشت شهردار منتخب قبلی "فتحعلی‌پور" تبدیل شد و وی به دلایلی از جمله نبود سوابق اجرایی نتوانست پست شهرداری را به‌دست آورد.

از زمان استعفای "رسول ملکی" (شهردار سابق) "وحید اصغری‌پور" یکی از کارکنان شهرداری با هفت رای به عنوان سرپرست اداره نهاد شهرداری را برعهده دارد.

"مرتضی نجفی" به عنوان شهردار منتخب جدید میاندوآب‌، متولد سال ۱۳۵۲ و دارای مدرک مهندسی عمران و کارشناسی ارشد مدیریت ساخت پروژه است که سابقه ۲ دوره عضویت در شورای اسلامی شهر میاندوآب را در کارنامه دارد. 

شهر میاندوآب ۱۴۰ هزار نفر جمعیت دارد؛ شهرداری میاندوآب در سال ۱۳۲۷ تاسیس شده و تاکنون با ۳۳ شهردار و ۱۸ سرپرست مدیریت شده‌ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha