۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۸:۵۴
کد خبرنگار: 982
کد خبر: 83920083
۰ نفر

برچسب‌ها

«تبسم گل» فرهنگنامه شهدای شهرستان شازند

اراک - ایرنا - «تبسم گل» عنوان کتابی است که به قلم «مسعود عظیمی» به رشته تحریر درآمده و مجموعه‌ای کامل و جامع فرهنگنامه شهدای شهرستان شازند از توابع استان مرکزی است.

این کتاب ۲۴۸ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی نشر «سخن دانشجو» به چاپ رسیده و روانه بازار کتاب شده است.

قیمت هر جلد از این تازه نشر ۲۵۰ هزار ریال است.

تعریف مفاهیم و واژگان نظامی‌ سیاسی و عمومی، نگاهی اجمالی به شهرستان شازند، هشت سال دفاع مقدس و رویدادهای آن در یک نگاه و پس از جنگ و آثار فرهنگی و پیوست‌های جانبی آن  از جمله سرفصل‌های اصلی این کتاب است.

در مقدمه این کتاب آمده است: تاریخ کهن این مرز و بوم سرشار از فداکاری و رشادت دلیرمردان و زنانی است که در نبرد با سیاهی و ظلمت راه روشنایی و حق را برگزیده‌اند و هر قدمی که در راه پاسداشت زندگی، نام و خاطره این زورق نشینان کوی صفا و روشنی برداشته شود، گنجینه گرانبهایی خواهد بودو ایران اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس میراث دار عطر دل‌انگیز نام شهدایی است که بر گردن تک تک ما حق دارند و باید که به درستی این امانت را جاودانه کنیم تا آیندگان بدانند و بخوانند و با مجاهدت این این روندگان نور به درستی آشنا شوند.

در این کتاب زندگینامه و شرایط شهادت ۵۳۰ شهید دفاع مقدس شهرستان شازند توضیح داده شده و تصاویر این شهیدان نیز در کنار بیوگرافی آنان وجود دارد.

در بخش انتهایی این کتاب شمار شهیدان شهرستان شازند به روایت نمودار و آمار و تفکیک بخش، دهستان و شهرهای تابعه شازند ارایه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =