هیات طالبان با دستور کار صلح افغانستان راهی پاکستان شد

اسلام‌آباد - ایرنا - منابع رسمی پاکستان با اشاره به دور جدید تلاش‌های این کشور برای کمک به پیشبرد روند صلح افغانستان، از عزیمت یک هیات بلندپایه گروه طالبان از دوحه به مقصد اسلام‌آباد خبر دادند.

به گزارش یکشنبه شب ایرنا، منابع رسمی پاکستان و گروه طالبان آغاز سفر رسمی نمایندگان ارشد طالبان به اسلام‌آباد را تایید کردند.

"سهیل شاهین" سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز ساعاتی پیش در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرد: هیات بلندپایه طالبان به ریاست "ملا عبدالغنی برادر" معاون سیاسی این گروه دوحه را به مقصد اسلام‌آباد ترک کرد.

براساس این گزارش، این دومین سفر رسمی هیات طالبان به پاکستان به شمار می‌رود. بازدید فعلی به دعوت وزارت امور خارجه پاکستان انجام شده و قرار است اعضای طالبان با مقام‌های ارشد کشور میزبان دیدار کنند.

رایزنی درباره پیشبرد فرآیند صلح افغانستان، بررسی تحولات جاری و وضعیت پناهجویان افغان، مناسبات تجاری دو کشور و تسهیل رفت و آمد مردم از مهم‌ترین دستور کار طرفین عنوان شده است.

منابع خبری پاکستان گزارش دادند که  "محمد صادق" نماینده ویژه نخست وزیر این کشور در امور افغانستان قرار است تلاش‌های دولت اسلام‌آباد برای کمک به پیشبرد صلح افغانستان را با گروه طالبان مطرح کند.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد: وضعیت شیوع کرونا سبب توقف سفرهای گروه طالبان به کشورهای همسایه و منطقه شده بود اما این روند دوباره فعال شده و در آینده سفرهای دیگری نیز به این کشورها انجام خواهد شد.

نخستین سفر رسمی گروه طالبان به پاکستان ۱۱ مهرماه سال گذشته صورت گرفت. در جریان این بازدید هیات ۱۲ نفره گروه طالبان در اسلام‌آباد با وزیر خارجه و رییس دستگاه اطلاعات و امنیت پاکستان (آی‌اس‌آی) دیدار کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار جهان