عملیات احداث ۲ هزار واحد مسکونی محرومان کشور در قزوین آغاز شد

قزوین – ایرنا - عملیات احداث ۲ هزار واحد مسکونی محرومان کشور روز دوشنبه با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به صورت نمادین در روستای هادی آباد از توابع شهرستان قزوین آغاز شد.

در این مراسم که همزمان با سومین روز از هفته دولت انجام شد، علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین، فاطمه محمدبیگی و لطف الله سیاهکالی مرادی نمایندگان قزوین، البرز و آبیک، روح الله عباسپور نماینده شهرستان بویین زهرا، رجب رحمانی نماینده شهرستان تاکستان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان حضور داشتند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین در این مراسم گفت:ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد و محروم فاقد مسکن مناسب از محل اعتبارات بانکی در دستور کار قرار گرفته است و تاکنون برای مددجویان کمیته امداد با استفاده از تسهیلات طرح ویژه بهسازی و بازسازی سه هزار و ۲۴۰ واحد احداث شده است.

علی اصغر گونجی افزود:همچنین برای مددجویان بهزیستی نیز با استفاده از تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی ۷۰۰ واحد احداث گردیده است.

این مسوول افزود:همچنین حدود ۴۲۴ واحد برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد از کمک‌های بلاعوض در قالب تفاهم نامه دومعلول و سایر احداث شده و برنامه ریزی‌های بعدی برای رفع نیازهای مددجویان این بخش در حال اجرا است.

 معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در ادامه به صورت نمادین کلید ۴۸ هزارمین واحد مسکونی مقاوم و بازسازی شده روستایی استان قزوین را در روستای هادی آباد به مالکان آنها تحویل داد.

این واحدها در ۲ طبقه با مساحت ۲۰۸ متر مربع شامل طبقه همکف ۸۸ متر و طبقه اول ۱۲۰ متر مربع از محل اعتبارات تسهیلات بازسازی سیل ۹۸ و آورده متقاضیان احداث شده اند.

محمدباقر نوبخت امروز برای افتتاح دو شرکت تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین، افتتاح هفت دره پارک طبیعت و حضور در جلسه شورای برنامه ریزی و اقتصاد مقاومتی به استان قزوین سفر کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =