۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۶
کد خبرنگار: 2111
کد خبر: 83919930
۱ نفر

برچسب‌ها

مازیار توکلی رییس شورای اسلامی شهر بیجار شد
مازیار توکلی

سنندج - ایرنا - مازیار توکلی عضو معلول شورای اسلامی شهر بیجار، با رای سایر اعضای به عنوان رییس جدید برای سال آخر فعالیت شورا انتخاب شد.

به گزارش ایرنا، انتخابات هیأت رییسه شورای اسلامی شهر بیجار شامگاه یکشنبه در حالی برگزار شد که در مدت سه سال اخیر، این شورا ۲ رییس داشته و سه شهردار را تغییر داده است.

اذهان عمومی بیجار از عملکرد شورای شهر ناراضی هستند چون در مدت فعالیت شان هیچ اقدام قابل توجه ایی در این شهر اتفاق نیفتاده است.

در جلسه انتخاب هیات رییسه پنجمین دوره شورای شهر بیجار که با حضور حداکثری اعضا برگزار شد، مازیار توکلی با کسب اکثریت آرا به عنوان رییس انتخاب شد.

گفتنی است نتیجه این انتخابات پیش از برگزاری جلسه مشخص بود و اعضای شورای شهر پیش خبر آن را اطلاع رسانی کرده بودند.

فضای مجازی شهرستان بیجار نسبت به این انتخاب، واکنش زیادی نشان داده و هیچ یک از اعضای شورا نیز پاسخگوی افکار عمومی نیستند.

فرماندار بیجار در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مصوبه جدید شورای اسلامی شهر مبنی بر انتخاب این عضو به ریاست شورا قابل پذیرش نیست.

علی اکبر ورمقانی افزود: اعضای شورای اسلامی شهر با این اقدام، جایگاه مردمی شورا و اهمیت و احترام به رای مردم را سبک شمرده اند.

فرماندار بیجار یادآور شد: انتخاب مازیار توکلی در قالب رسمی مصوبه شورای شهر و فرم های مصوب به فرمانداری ارسال نشده است البته این تصمیم قابل طرح در هیات تطبیق نبوده و امکان رد آن به صورت قانونی وجود ندارد.

او اضافه کرد: دبیرخانه شورای اسلامی شهر بیجار، نحوی برگزاری جلسه و انتخاب ریاست شورا را در قالب صورت جلسه و نامه اداری جهت استحضار ارسال کرده است.

ورمقانی با اشاره به اینکه بیش از ۱۲ ماه از عمر قانونی شورای شهر زمان باقی مانده و فرصت جبران کم کاری و بی مهری ها در حق مردم وجود دارد که می توان با انتخاب درست، کاستی ها را جبران کرد، گفت: با اطلاع از این موضوع، سریعاً نامه را برگشت داده و با توجه به وظایف خطیر ریاست شورای شهر، درخواست تجدید نظر و برگزاری انتخابات مجدد کردیم.

وی افزود: شورای شهر می تواند به ۲ صورت اقدام کند، یکی اینکه با برگزاری انتخابات مجدد و انتخاب گزینه دیگری برای ریاست اقدام و یا به برگشت نامه اعتراض کنند تا موضوع به شورای حل اختلاف استان ارجاع داده شود.

رییس جدید شورای شهر بیجار نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از نظر قانونی بنده هم می توانم به عنوان نامزد ریاست شرکت کنم و اعضای شورا هم می توانند آزادانه رای دهند.

مازیار توکلی افزود: در قانون آمده اگر عضو شورای شهر از نظر چشایی، بویایی و شنوایی مشکل معلولیت داشت، نمی تواند برای ریاست شورای شهر نامزد شود ولی بنده فقط کم بینا هستم.

وی توضیح داد: برای مدت زمان باقی مانده عمر شورای شهر برنامه های متعددی دارم که می توان با همکاری سایر اعضای و مسوولین، کاستی های گذشته را جبران کرد.

شهر بیجار با ۵۵ هزار نفر جمعیت در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =