تداوم آرامش در بازار ارز

تهران- ایرنا- بازار ارز امروز (دوشنبه) در ادامه روند آرام بازار از ابتدای هفته ثبات دارد، صرافی‌های بانکی هم هر دلار آمریکا را با بهای ۲۲ هزار و ۴۸۰ تومان فروختند.

بازار ارز امروز (دوشنبه، سوم شهریور) در ادامه روند آرامی که از ابتدای هفته آغاز شد، کم نوسان بود، بهای دلار و یورو در صرافی های ملی ۲۰ تومان کاهش داشت و در بازار آزاد هم تلاش دلالان برای نگه داشتن دلار در کانال ۲۳ هزار تومانی، ناکام ماند.

به گزارش ایرنا، بر این اساس در صرافی‌های بانکی هر دلار آمریکا در ساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه امروز، به بهای ۲۲ هزار و ۳۸۰ تومان خریداری و بهای ۲۲ هزار و ۴۸۰ تومان نیز فروخته شد.

همچنین تابلوی صرافی‌های بانکی برای خرید یورو عدد ۲۶ هزار و ۵۸۰ تومان و برای فروش هم عدد ۲۶ هزار و ۶۸۰ تومان را نشان داد.

بررسی بازار غیر رسمی ارز، حکایت از تلاش ناکام دلالان بازار برای نگه داشتن قیمت دلار در کانال ۲۳ هزار تومان دارد. روز گذشته دلار برای ساعاتی در محدوده ۲۳ هزار تومان تا ۲۳ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد، اما در ادامه روند بازار ارزش آن تا کف ۲۲ هزار و ۸۰۰ تومان نیز کاهش یافت.

امروز بازار درحالی کار خود را آغاز کرد که فعالان این عرصه قیمت فروش دلار را از ۲۳ هزار تومان آغاز کردند، اما در طول روز ( تا زمان انتشار خبر) نرخ تا مرز ۲۳ هزار تومان پیش رفت، اما قیمت به کانال ۲۲ هزار تومان بازگشت و اکنون در محدوده ۲۲ هزار و ۹۰۰ تومان معامله می‌شود.

همچنین در سامانه سنا نیز در روز کاری گذشته (دوم شهریور) برای فروش هر یورو مبلغ میانگین ۲۶ هزار و ۶۴۵ تومان و برای فروش دلار نیز رقم میانگین ۲۲ هزار و ۴۹۴ تومان ثبت شده است.

علاوه براین در سامانه نیما نیز در روز معاملاتی گذشته (دوم شهریور)، خرید هر حواله یورو با میانگین قیمت ۲۳ هزار و ۵۴۵ تومان ثبت شد.  معامله هر حواله دلار نیز با میانگین قیمت ۱۹ هزار و ۳۷۳ تومان انجام شد.

رصد معاملات در سامانه سنا و نیما هم نشان می دهد که بهای دلار و یورو در این دو سامانه نیز شاهد نوسان اندکی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =