توصیه‌های ایمنی اداره برق آستارا به هیات‌های عزاداری

آستارا - ایرنا - اداره برق آستارا با اشاره به خطر برق‌گرفتگی و آتش‌سوزی در اثر نزدیکی علم‌ها و پرچم‌های عزا به شبکه‌ها و تاسیسات انرژی، هیات‌های عزاداری را به جدی گرفتن هشدارهای ایمنی در استفاده از برق برای خیمه‌ها و آئین‌های سوگواری توصیه کرد.

فرزین بهامین شامگاه یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: شبکه های برق عایق نیستند و هیات های عزاداری از نصب علم و پرچم های عزا بر روی شبکه ها، پایه ها و تاسیسات برق خودداری کنند. 
وی افزود: هیات های عزاداری هنگام حمل پرچم ها و علامت های مخصوص عزا، مراقب شبکه های برق که از عرض خیابان ها عبور کرده اند، باشند و در حوادث یا اتفاقات برق در طول شبانه روز با تلفن ۱۲۱ تماس گرفته شود.
وی ادامه داد: بیشترین حوادث برق گرفتگی و آتش سوزی به علت استفاده از کابل ها و وسایل فرسوده رخ می دهد و هیات های مذهبی برای برقدار کردن محل برگزاری مراسم، از این کار صرف نظر کنند.
رئیس اداره برق آستارا از هیات امنا و متولیان عزاداری ها خواست، برای تامین برق خیمه های عزاداری و مساجد، از متخصصین برق و جهت روشنایی محافل عزاداری از لامپ های کم مصرف استفاده کنند.
وی افزود: بالارفتن از پایه ها و تاسیسات برقی خطرآفرین است و استفاده از یک پریز برای تامین برق لوازم الکترونیکی مختعدد مانند بلندگو، پروژکتور، بخاری های برقی و… ایمنی ندارد و از هر پریز، فقط برای یک وسیله برقی استفاده شود.
بهامین ادامه داد: گاهی کوچکترین اتصال، سبب آتش سوزی می شود و باید از عبور دادن سیم ها و کابل ها از لابه لای سازه‌های فلزی و چادرهای برزنتی خودداری شود و از لامپ های پر مصرف و پـر حرارت در زیر چـادرهـا استفاده نشود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و بیش از ۱۰۰ مسجد و هیات مذهبی در آن فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =