فرمانداران شهرستان‌های خراسان رضوی از تکمیل پروژه‌های عمرانی خبر دادند

مشهد- ایرنا - فرمانداران شهرستان‌های خراسان رضوی در دیدار با استاندار این استان از تکمیل پروژه‌های عمرانی، ایجاد اشتغال و عملکرد معین‌های اقتصادی گزارش دادند.

به گزارش روز یکشنبه استانداری خراسان رضوی، فرمانداران شهرستان‌های کاشمر، درگز، باخرز، خوشاب و بردسکن در نشست‌های خصوصی گزارشی از فعالیت های خود ارائه کردند.
فرماندار شهرستان کاشمر گفت: کاشمر جزء پنج شهرستان برتر استان در حوزه اقتصاد مقاومتی قرار دارد و یکی از پروژه‌های مهم ما احداث قطعه دوم محور کاشمر به شادمهر است.
مسلم ساقی از اختصاص ۶۵۰ میلیارد ریال  اعتبار ملی به این پروژه خبر داد و افزود: ۱۵ کیلومتر از این محور در سال گذشته به بهره‌برداری رسید و ۲۰ کیلومتر باقی‌مانده نیز با تامین پیمانکار به زودی احداث خواهد شد.
وی به راه‌اندازی واحدهای تولیدی نیمه تعطیل این شهرستان اشاره کرد و گفت: مشکل پرداخت بدهی، تکمیل و تجهیز تنها سالن اجتماعات کاشمر نیز به زودی مرتفع خواهد شد.
فرماندار شهرستان درگز نیز در گزارشی از وضعیت عملکرد این شهرستان گفت: درگز جزء سه شهرستان برتر خراسان رضوی در زمینه عملکرد معین‌های اقتصادی است.
علی فراهی با اشاره به اعطای وام به ۳۲۰ طرح و ۶۸۰ مورد اشتغال ایجاد شده در این شهرستان افزود: در تلاش هستیم تا طرح چادرهای گردشگری قلعه گنج کرمان را در درگز نیز اجرا کنیم.
وی از راه درگز به لطف‌آباد و تونل گل‌خندان به عنوان پروژه‌های در دست اقدام یاد کرد و ادامه داد: احداث ایستگاه هواشناسی لطف‌آباد، پل و آبنما در دهستان و نیز لغو روادید یک طرفه ترکمنستان از دیگر برنامه‌های ماست که مورد تاکید استاندار است.
فرماندار شهرستان باخرز نیز گفت: در تلاش هستیم تا هر چه سریع‌تر معین‌ اقتصادی شهرستان مشخص شود.
احمد شافعی به تشریح وضعیت شهرستان در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پرداخت و افزود: تعدادی از شرکت‌ها برای معین اقتصادی شدن این شهرستان اعلام آمادگی کرده‌اند که صلاحیت آنها در دست بررسی است.
فرماندار شهرستان خوشاب نیز از استقرار حدود هفت اداره در این شهرستان خبر داد.
امان الله خدمتگزار گزارشی از عملکرد معین‌های اقتصادی شهرستان نیز ارائه کرد و افزود: سازو کار همکاری با کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال ۱۳۹۹ و نیز آغاز به کار ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان معین‌های اقتصادی خوشاب نیز بررسی شده است.
فرماندار شهرستان بردسکن هم به مشارکت خیرین برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: اوضاع عمومی شهرستان در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی خوب است و معین‌های اقتصادی نیز مشغول فعالیت هستند.
مجتبی شاکری به ظرفیت‌های مختلف منطقه از جمله در حوزه معادن پرداخت و یادآور شد: تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال پرداخت شده است.
وی به مشکلات تعدادی از واحدهای شهرک صنعتی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: مشکل اداری زمین درمانگاه تامین اجتماعی نیز با همکاری دادگستری در دست بررسی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =