کالاهای یارانه ای فقط به فعالان تجاری عضو سامانه جامع تجارت تهران فروخته می شود

تهران- ایرنا- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: در راستای تکالیف ناشی از ضوابط اختصاصی کالاهای یارانه ای اساسی از جمله برنج خارجی، چای خارجی، گوشت قرمز وارداتی، شکر، روغن و حبوبات فروش این کالاها صرفاً به فعالین تجاری عضو سامانه جامع تجارت مجاز و درج کدملی خریدار در هنگام ثبت فروش در سامانه مذکور الزامی است.

به گزارش ایرنا از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران مجتبی شیرقاضی عصر یکشنبه افزود: ثبت نشدن تمام فرایندها در سامانه جامع تجارت، عرضه خارج از شبکه تلقی شده و مشمول تخلف قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز می شود.

وی ادامه داد: فایل راهنما و فیلم آموزشی در صفحه نخست سامانه جامع تجارت به آدرس www.ntsw.ir قرار دارد.

شیرقاضی بیان کرد: اتحادیه های مرتبط (اعم از عمده فروش و خرده فروش) می توانند ضمن مراجعه به سامانه جامع تجارت نسبت به ثبت نام و اخذ نقش تجاری، تایید اسناد خرید و ثبت فروش به خریدار اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، سامانه جامع تجارت آنلاین یا همان سامانه ثبت سفارش کالا، یک نوع از سامانه یکپارچه سازی و نظارت بر فرآیندها در تجارت است که قرار است پل ارتباطی بین تجار و بازرگانان، با دستگاه های ذیربط در زمینه تجارت بین الملل باشند.

این سامانه برای اولین بار در تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۵ در دسترس کاربران قرار گرفت و به طور رسمی از آن بهره برداری شد. اکنون تجار و بازرگانان، اموری مثل ثبت سفارش کالا، اخذ مجوزهای ورود و استعلام کارت بازرگانی خود را با استفاده از این سامانه انجام می دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =