دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده شهید اندرزگو

تهران- ایرنا- معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالروز شهادت شهید «سید علی اندرزگو» با حضور در منزل همسر این شهید دوران انقلاب با همسر و خانواده و فرزندان شهید اندرزگو دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش عصر یکشنبه ایرنا از بنیاد شهید و امور ایثارگران، سعید اوحدی در این دیدار ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید اندرزگو، بنیاد شهید و امور ایثارگران را نهادی مقدس دانست و گفت: مقدس بودن این نهاد به دلیل جامعه هدف مقدسی است که با آن سر و کار دارد و خدمت صادقانه به این عزیزان می تواند ضامن ورود به بهشت برای انسان ها باشد و از سویی نیز یک لحظه غفلت در این مسیر می تواند عواقب سختی برای انسان داشته باشد.
معاون رییس جمهور ادامه داد: همانطور که خداوند در قرآن فرموده شهیدان زنده هستند و چه بسا حضور و نقش آنان در دنیا بیش از دوران زنده بودنشان باشد. یکی از نعماتی که خداوند به شهدا داده امکان شفاعت در روز قیامت است و اولین کسانی که شهدا از مقام شفاعت خود برای آن ها استفاده می کنند، پدر و مادر، همسر و فرزندان هستند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ضرورت تلاش در مسیر خدمات رسانی به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران گفت: بخشی از این خدمات جنبه مادی و بخشی جنبه معنوی و فرهنگی دارند که هر دوی این ها دارای اهمیت هستند و باید بکوشیم در مسیر این فعالیت ها نهایت تلاش و توان خود را به کار ببندیم. خوشبختانه در این مسیر به یاری خداوند و دعای خیر خود ایثارگران موفق شدیم بخش قابل توجهی از معوقات مربوط به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران را که چندین سال از زمان مقرر پرداخت آن گذشته بود پرداخت کنیم.
اوحدی با بیان اینکه شهید اندرزگو یکی از شهدای بزرگ عرصه انقلاب اسلامی بودند ادامه داد: مبارزات این شهید بزرگوار در راه پیروزی انقلاب اهمیت بسیار زیادی داشت و نقش ایشان در انقلاب اسلامی بسیار پررنگ و فراموش نشدنی است. ماموران رژیم شاه نیز به دلیل نقش مهم این شهید مدت ها به دنبال ایشان بودند و سرانجام نیز ایشان را مظلومانه به شهادت رساندند.  
همسر و فرزندان شهید اندرزگو نیز در این دیدار به ذکر خاطرات و مسائل مربوط به این شهید پرداختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =