مدیرعامل شرکت گاز: پنج شهر کرمان در هفته دولت به شبکه گاز سراسری وصل می‌شوند

کرمان - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان گفت: با افتتاح پروژه‌های گازرسانی به پنج شهر استان در طول هفته دولت، مردم این شهرها به شبکه گاز سراسری وصل می‌شوند.

به گزارش ایرنا، منوچهر فلاح روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با افتتاح پروژه های گازرسانی به شهرهای هنزاء، شهداد، نظام شهر، بلوک و اندوهجرد، مردم این شهرهای استان کرمان از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه برای گازرسانی به این ۵ شهر مجموعا مبلغ یک هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است تصریح کرد: در سال جاری گازرسانی به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان یعنی شهرها و روستاهای جنوب و شرق استان شتاب بیشتری گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان اظهار داشت: در هفته دولت امسال تعداد ۱۱۳ روستای استان با هزینه ۴۴۷ میلیارد ریال  در شهرستان های سیرجان، انار، بافت، کرمان، نرماشیر، جیرفت، رودبار جنوب و بم از نعمت گاز برخوردار می شوند.

وی با اشاره به افتتاح طرح های گاز رسانی به بخش صنعتی استان گفت: همچنین با افتتاح پروژه های گازرسانی به صنایع در محورهای بیبی حیات و سرآسیاب کرمان، مجموعه صنعتی ارگ جدید بم، محور صنعتی ماهان-بم، محور صنعتی مسجد ابوالفضل رفسنجان، محور صنعتی گود غلامعلی شهربابک و کارخانه مس درخشان تخت گنبد سیرجان مجموعاً تعداد ۱۵۰ صنعت با صرفه جویی ۳۲ میلیون لیتر سوخت مایع از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد و  برای گازرسانی به این واحدهای صنعتی و یک جایگاه CNG در شهر کهنوج نیز ۷۴۸ میلیارد ریال هزینه شده است.

فلاح ادامه داد: همچنین همزمان با فرارسیدن هفته دولت در سال جاری آغاز عملیات گازرسانی به شهر نودژ و ۱۶۱ روستا در شهرستان های زرند (منطقه حتکن)، بم (روستاهای حومه و دریجان، دهبکری و ابارق)، کرمان (منطقه گروه راین)، جیرفت (منطقه دولت آباد)، ریگان (بخش مرکزی)، منوجان (بخش آسمینون) و همچنین ۳ محور صنعتی مشتمل بر ۱۸۲ صنعت و با قریب به ۱۰ میلیون لیتر صرفه جویی، کلید خواهد خورد.

وی تاکید کرد: در مجموع در هفته دولت امسال برای تکمیل و افتتاح پروژه ها مبلغ ۲ هزار و ۹۴۵ میلیارد ریال هزینه شده و برای شروع عملیات گازرسانی به روستاها و صنایع نیز مبلغ سه هزار و ۷۱۵ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =