سرانه فضای آموزشی در کشور سه و نیم برابر افزایش یافته است

مشهد- ایرنا- رییس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: امروز با تلاش جهادگران با وجود رشد جمعیت دانش‌آموزی سرانه فضاهای آموزشی در کشور از ۱/۵ متر مربع قبل از انقلاب به ۵/۲ متر مربع رسیده است.

مهراله رخشانی مهر روز یکشنبه در مراسم آغاز بهره‌برداری از سالن ورزشی روستای سلیمانی در شهرستان فیروزه افزود: این نشان می‌دهد سرعت افزایش فضاهای آموزشی‌ در طول ۴۰ سال پس از انقلاب بیشتر از سرعت رشد جمعیت دانش‌آموزی بوده که موفقیت بزرگی است.

وی ادامه داد: منابع مورد نیاز برای ساخت این فضاها متنوع است که شامل اعتبارات ملی، استانی و خیرین است و تا امروز بیش از ۱۳۰ هزار کلاس درس توسط خیرین ساخته شده که ۳۰ درصد مدارس کشور را تشکیل می‌دهد.
رییس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: از سال ۹۶ بیش از ۵۰ درصد مدارس ساخته شده در کشور توسط خیر یا با مشارکت خیرین ساخته شده است و امسال برای مهرماه بیش از هشت هزار کلاس درس تحویل می‌دهیم که نیمی از این‌ میزان خیرساز است.
رخشانی مهر افزود: امسال در قانون بودجه سال ۹۹ مبلغ سه هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای مشارکت خیرین در اختیار داریم که تخصیص آن کامل است و باعث تحول بزرگی در طرح‌های مشارکتی می شود.
وی اضافه کرد: ما بیش از این که نیازمند توسعه مدارس باشیم به دنبال توسعه فرهنگ مدرسه‌سازی هستیم و در این چارچوب طرح هر ایرانی یک آجر مطرح شده است.
فرماندار فیروزه هم گفت: پارسال به همت خیرین، هزار و ۴۰۰ مترمربع از فضاهای آموزشی این شهرستان در قالب ۱۴ آموزشگاه بازسازی و بهسازی شده و در حال حاضر ۱۰ مدرسه و سه آموزشگاه این شهرستان برای بازسازی و بهسازی دارای اولویت هستند.
ابوالفضل حکیم‌پور افزود: طرحی که امروز با کمک‌های دولتی و خیرین به بهره‌برداری می‌رسد به مساحت دو هزار مترمربع است که در این طرح سهم خیر، هفت میلیارد ریال و کمک‌های دولتی هشت میلیارد ریال است.
وی اضافه کرد: شهرستان فیروزه با وجود دارا بودن استعدادهای فروان ورزشی و کسب مقام‌های مختلف در بخش استانی، ملی و بین‌المللی در بخش دانش‌آموزی در حوزه فضاهای آموزشی تنها دارای دو سالن ورزشی است.
مرکز شهرستان ۴۲ هزار نفری فیروزه در ۱۶۲ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =